Bugun...
Reklam
Reklam
BİLİŞİM ÇAĞI'NDA YENİ DÜNYA DÜZENİ ve YENİ DÜNYA DİNİ TİYATROSU


MURAT BOYACI
muratboyaci@noktabursa.com
 
 

BİLİŞİM ÇAĞI'NDA YENİ DÜNYA DÜZENİ ve YENİ DÜNYA DİNİ TİYATROSU

 

Çağ tanımı, gücün kaynağı, bu kaynağa göre organizasyon şekilleri, bu şekillere göre devlet organizasyonları, üretim ilişkileri gibi bir çok kavram ve olgu üzerinde müşterek etki ve benzerlikler bütününü tanımlar.

Orta Çağ; gücün kaynağı toprak, devlet organizasyonları toprağa sahip olmak ve idare etmek ve üretimde toprağa dayalı bir feodal devrin adıdır.

İçinde bulunduğumuz Bilişim Çağı'nda ise gücün kaynağı BİLGİ'dir. Bilginin paylaşım şekli ise “peer to peer (P2P)” kavramı ile tanımlanır. P2P kişiden kişiye demektir. Üst bir bürokratik yapılanma ve yönetici karar verici mevki olmadan tabanda kişiden kişiye gücün kaynağının paylaşıldığı bir sistemi tanımlar.

P2P bütün endüstriler üzerinde yıkıcı, dönüştürücü ve yeniden yapılandırıcı etki yaratmıştır. Örneğin, müzik endüstrisi kaset ve CD'ler üzerinde tüketici ile buluşurken, bir P2P paylaşım altyapısı olan NAPSTER yazılımının devreye girmesiyle, dünyanın her tarafında insanlar ellerindeki müzikleri özgürce birbiriyle paylaşma olanağı bulmuş ve birçok geleneksel kaset ve cd stüdyosunun batmasına neden olmuştur. Müzik üreticilerini korumak için bir bedel karşılığı müzik indirilen İTUNES gibi altyapıların doğuşunu sağlamıştır. Günümüzde herkesin en çok kullandığı P2P sistemleri YOUTUBE ve SOSYAL MEDYA'dır. En yeni gelişme olarak da BITCOIN sanal para sistemi finansal piyasaları şekillendirici, klasik bankacılık sistemini yıkıcı bir P2P sistemi olarak yükselmektedir.

Peki Bilişim Çağı'nın ruhu P2P sisteminin etkisi sadece yukarıdakilerle mi sınırlı kalacaktır? Elbette bilişimi kendine özgü bir çağ olarak tanımlıyorsak, bu sorunun cevabı hayır, hemen her sahada P2P etkisiyle dönüşüm gerçekleşecektir.

P2P sisteminin bundan sonra hayatımıza gireceği dönüştürücü etkiyi devlet organizasyonlarında göreceğiz. Klasik bürokratik devlet organizasyonunun yerini “Halkın İçinden Yönetim” şeklinde bir P2P sistemine dönüşeceğini şimdiden öngörebiliyorum.

Somut bir örnek olması için şunu söyleyebilir; ABD'nin klasik bürokratik devlet başkanı Donald Trump, Bilişim Çağı P2P organizasyonunda devlet başkanı Elon Musk'dır. Elon Musk aynı zamanda sciencetology tarikatı tarafından sistemli bir şekilde mitolojisi hazırlanan bilişim çağı peygamberi figürüdür. Kitlelere murşid olacak, yön vermeyi kolaylaştıracak bir sahte peygamber figürü.

Nasıl bir çağın içinde yaşadığımızı, nasıl bir çağın yaklaşmakta olduğunu bilmem anlatabildim mi?

Bir sciencetology tarikatı üyesi Elon Musk'ın neden Anıtkabiri ziyaret ettiğini şimdi anladınız mı? Kendine tapınak beğenmeye geldi. Mustafa Kemal Atatürk de bilimi önceleyen görüşleriyle sciencetology tarikatının yazdığı insanlık tarihi mitolojisinde önemli bir yer tutuyor ve kendi ideolojilerine eklemlendirmek istiyorlar...

* * *
Sciencetology Tarikatı'nın, Evangelistler ile ilişkisi, aynı b.kun laciverti ilişkisidir.
Geleneksel olanına Evangelizm, modernist olanına Sciencetology denir.
İkiside para,iktidar gibi güç araçlarını kullanarak Yeni Dünya Düzeni ve Dini tasarımına soyunmuş üşütüklerin biri gelenekselci diğeri modernist iki koldan yürüdükleri yoldur.
Günümüz dünyasında dolayısıyla Ortadoğu'da dönen dolap gelenekselci Evangelist bir projedir.
Kıyamet,Armageddon,Mesih,Mehdi,Deccal kavramları üzerinden dünyaya ve inanç dünyasına şekil verme projesidir.

Kur'an-ı Kerim'i ve Hadisleri senden benden daha iyi bilirler. Bu kaynaklarda geçen Kıyamet ve Ahir Zaman anlatılarını kullanarak kanlı bir proje yürütmektedirler. Son Kudüs hadisesi de bu projenin bir parçasıdır. En son çıkaracakları büyük kaos sonrası hazırladıkları her kimlerse işte kurtarıcılarınız Mehdi ve Mesih diye birilerini sahneye süreceklerdir.
Sciencetology tarikatının kurtarıcı Mesih figürü de Elon Musk'tır.
Saf kalpli Müslüman'ım kutsal anlatılarındaki Ahir Zaman'ı yaşadığını düşünürken aslında bu şerefsizlerin tiyatrosunun içinde yaşadığını bir türlü anlamaz.

Yani; 3. Dünya Savaşı'na herkes hazır olsun.

Zalimler kıyameti öne çekme planlarını yapadursunlar, Allah'ın da bir hesabı mutlaka vardır.

Peki ben ne düşünüyorum?
Her ne kadar evangelist bir tiyatro olduğunu bilsemde işte Hadislerde geçen Ahir Zaman'ın tam ortasındayız!

* * * * *

"Hizbullah örgütünün lideri Hasan Nasrallah, ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıması üzerine müttefiklerine çağrı yaptı.

Hizbullah'ın önceliğinin artık Kudüs ve Filistin olacağını duyuran Nasrallah, müttefiklerinden sahada İsrail'e karşı birleşmesini istedi. Nasrallah'a göre, Kudüs adımı İsrail'in sonunun başlangıcı olacak." dedi.

Hitler'i finanse edenin siyonist Rothschild Ailesi olduğunu biliyor musunuz?
Hitler'in yaptığı Yahudi düşmanlığı durumu meşrulaştırdı ve İsrail Devleti kuruldu.
İsrail Devleti'ne açık bir düşmanlık ta Büyük İsrail Devleti'nin kuruluşunu meşrulaştıracaktır.
Evangelizm'in Cennet'in Krallığı denen devleti.
* * * * *
Evangelist-Siyonist tiyatronun nasıl çok boyutlu yürüdüğünü görebiliyor musunuz?

İsrail Devleti'nin kuruluşuna karşı çıktığı için, hayattayken engel çıkaracağı görüldüğü için Atatürk'ün öldürüldüğünü biliyor musunuz?
 

Ortadoğu'daki en büyük engel Atatürk'ü ortadan kaldır, Hitler'i finanse edip sahneye sür, 2.Dünya Savaşı'nı kopar, ardından İsrail Devlet'ini kur. Bu kadar basit işte.

Atatürk'ün içerideki işbirlikçi katillerinin izini sürmek isteyen, Nuri Demirağ'ın uçak fabrikasını kapattıranlara bir baksın...

* * * * *

Manzara buysa peki ne yapalım?

Birbirimizi eleştirmekten, düşünmeye vaktimiz yok.
İlk terkedeceğiniz tenkid olsun...

İnsana dost olmak, fikre dost olmak, coğrafyaya dost olmak, tarihe dost olmak, kendi vücuduna dost olmak, komşuya dost olmak ilk önceliğimiz olsun.

Çetin Altan'ın dediği gibi;

"Enseyi karartmaya lüzum yok."

ve

Fethi Gemuhluoğlu'nun da dediği gibi;

"Şimdi, Batı adamınındır bunalım. Doğu Adamının, gerçek mü'min ve muvahhid kişinin bunalımı olmaz."

Özet olarak şunu demek istiyorum;

Türk’ün oy hesabı olmaz, Devlet hesabı olur. Sandıktan bir oy dahi çıkmasa yine gider Devlet’i yönetir.

 

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
YUKARI