SON DAKİKA

Nokta Bursa

İŞTE Bozbey, CHP Saadet ve İYİ Parti’nin PKK ile bağlantılı adayları

İŞTE Bozbey, CHP Saadet ve İYİ Parti’nin PKK ile bağlantılı adayları
Bu haber 24 Mart 2019 - 19:24 'de eklendi ve 1.817 kere okundu kez görüntülendi.

Terör örgütü PKK ile bağlantılı isimlerin CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi tarafından belediye meclis üyesi adaylığına yazıldığı belirlenmişti. Sabah gazetesinin haberine göre işte o isimler…

Asker KARATAŞ (Cumhuriyet Halk Partisi- Bursa/Nilüfer İlçe Belediye Meclisi Üyeliği Adayı)

BDP Osmangazi İlçe Başkanlığı tarafından Emek Mahallesinde kiralanan seçim irtibat bürosunda kullanılmak üzere masa, oturma grubu vb. ofis malzemeleri yardımında bulundu.

İbrahim KOCAMAN (Cumhuriyet Halk Partisi Adana/Ceyhan İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Adana HDP (Halkların Demokratik Partisi) Seyhan Belediye Meclis Üyeliği adaylığı listesinde asil üye kontenjan adayı olarak gösterildi.

Adana İlinde PKK/KCK terör örgütü adına gerçekleştirilen eylemleri organize etti, 26/05/2016 tarihinde Adana Seyhan ilçesi gülpınar mahallesi 37051 sokak no:24 sayılı adrestefaaliyet gösteren halkların Demokratik Partisi (HDP) Dumlupınar bölge temsilciliğinde Pkk/Kckterör örgütüne müzahir şahıslar tarafından, milletvekili dokunulmazlıklarının kaldırılması, doğu ve güneydoğu anadolu bölgelerinde yapılan operasyonlar ve terör örgütü elebaşına yönelik yapılan -sözde- tecrit uygulaması konulu düzenlenen toplantıya katıldı.

Bolu F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda PKK/KCK terör örgütünden hükümlü/tutuklu olarak İSMAİL KOCAMAN İsimli şahsı 08/11/2016 tarihinde cezaevinde ziyaret ettii

2019 yılında Yeni Yaşam Derneği Adana Şubesi organizesinde; 20/01/2019 tarihinde saat:13.00sıralarında Adana Seyhan ilçesi Döşeme Mahallesi turhan cemal beriker bulvarı üzerinde bulunan Seyhan Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi Yeni Nikâh Salonu’nda yaklaşık (100) kişinin katılımıyla düzenlenen “HDK il Meclisi Tanıtım Toplantısına katılan ve Halkların Demokratik Partisi (HDP) içerisinde faaliyet gösterdi.

Seyhan AKSAL (Cumhuriyet Halk Partisi Adana/Ceyhan İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

2009 yılında Gaziantep Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili Ve Edebiyatı Bölümü öğrencisi iken Yurtsever Demokratik Gençlik Meclisi (YDGM) içerisinde faaliyet gösteren şahıslar ile irtibatlı.

2010 yılında Adana DYGM (Demokratik Yurtsever Gençlik Meclisi) içerisinde faaliyet yürüttü.

Gaziantep ilinde üniversite okurken PKK/KCK terör örgütü güdümünde gençlik organizasyonlarına katıldı.

PKK/KCK terör örgütü ile ilgili faaliyetlerinden dolayı Siirt İl Nüfus Müdürlüğü V.K.H.İ Görevinden 689 KHK ile 26.04.2017 tarihinde ihraç edildi.

03.03.2019 tarihinde Adana HDP Ceyhan İlçe binasında düzenlenen ve PKK/KCK terör örgütünün elebaşı Abdullah Öcalan’a uygulandığı iddia edilen -sözde- tecritin ve cezaevlerinde uygulanan açlık grevlerinin halka anlatılması ayrıca, 31 mart 2019 tarihinde düzenlenecek Mahalli İdareler Genel Seçimi öncesinde müzahir kitleyi canlı tutmak amacıyla kurulan sözde komisyon içerisinde yer aldı.

Velat ŞEN (Cumhuriyet Halk Partisi Adana/Çukurova İlçesi İlçe Belediye Meclisi Üyesi Adayı)

2016 tarihinde HDK içerisinde faaliyet gösteren şahıslarca oluşturulmak istenen Özgür Meclis İl Sözcülüğü içerisinde yer aldı.

PKK/KCK teörör örgütüne zaman zaman maddi olarak yardımda bulundu.

CHP Saadet ve İYİ Partinin PKK ile bağlantılı adayları

Zeki KURŞUN (Cumhuriyet Halk Partisi Adana/Yüreğir İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

03.03.2008 tarihibnde Adana DTP İl Binasında 21 Mart 2008 Nevruz Kutlamaları için yapılan toplantıya katıldı, 26.10.2013 Günü Adana İli Bebe Müzikholde yapılan BDP kongresine katıldı, PKK/KCK terör örgütüne zaman zaman maddi olarak yardımda bulundu, Adana ilinde PKK/KCK terör örgütü güdümünde işbirlikçi faaliyet yürüttü.

CHP Saadet ve İYİ Partinin PKK ile bağlantılı adayları

Fevzi ALA (Cumhuriyet Halk Partisi Adana/Yüreğir İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

PKK/KCK terör örgütü içerisinde faaliyet gösterirken İstanbul İlinde yakalanan BARIŞ IŞIK’IN ifadesinde Kardeşi Haydar ALA’nın PKK/KCK terör örgütüne işbirlikçilik yaptığı gerekçesiyle 21.06.1999 tarihinde Muş Jandarma Komutanlığınca gözaltına alındı.

Elvan SÜMER (Cumhuriyet Halk Partisi Adana/Ceyhan İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

05.01.2013 tarihinde Adana/Ceyhan ilçesi Atatürk Caddesi üzerinde bulunan Tuncay KarabayMüzikholde şahsında aralarında bulunduğu yaklaşık 650 kişinin katılımıyla Ceyhan ilçesi BDP (Barış Ve Demokrasi Partisi)’nin 2. Olağan kongresinin yapıldığı şahsın BDP (Barış Ve Demokrasi Partisi) nin Ceyhan ilçe yönetim kurulu yedek üyeliğine seçildi.

07.03.2013 günü Adana ili Ceyhan ilçesi Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) ilçe Başkanı Seyfettin Aydemir başkanlığında Nevruz Etkinliği düzenlemek amacıyla oluşturulan (7) kişilik tertip komitesinde yer alan şahıslar arasında oldu.

2013 yılında Adana’da yapılan Nevruz etkinliğinde PKK/KCK terör örgütünü simgeleyen bez parçaları açtı.

CHP Saadet ve İYİ Partinin PKK ile bağlantılı adayları

Şükrü BAYAV (Cumhuriyet Halk Partisi Adana/Yüreğir İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

1996 yılında PKK/KCK terör örgütü mensuplarıyla ilişki irtibatından dolayı gözaltına alındı, Adana Kürkçüler E Tipi Kapalı Cezaevinde yasadışı örgüt mensuplarını 21.10.1999 tarihinde, Ceyhan Özel Tip Kapalı Cezaevinde ziyaret etti.

CHP Saadet ve İYİ Partinin PKK ile bağlantılı adayları

İlyas ARZU (Cumhuriyet Halk Partisi Adana/Karataş İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

2008 yılında PKK/KCK terör örgütüne müzahir şahıslarca düzenlenen etkinliklere katılan müzik grubu sözde sanatçıları ve Akdeniz Mezopotomyalılar Dayanışma ve Yardımlaşma Kültür Derneği (AKMD) içerisinde faaliyet yürüttü.

03.01.2010 günü Adana Seyhan ilçesi Ova Mahallesi 4 Seyhan İlköğretim Okulunun Müştemilatında ele geçirilen ve o mevkide yapılan korsan gösteriler sırasında gruba müdahale eden güvenlik güçlerimize yönelik olarak eylem yapmak üzere hazırlanan araç kumandası ile patlatılmaya hazır vaziyette dolu piknik tüpü etrafına sarılı 1,5 kg ağırlığında nevi tespit edilemeyen toz madde ile toz madde içerisine yerleştirilmiş (45) adet kaleşnikof tüfeğe ait mermi çekirdeği yerleştirilmiş patlayıcıyı hazırladığı değerlendirilen Aslan İlhan isimli şahısla irtibatlı.

Adana ilinde KCK/TM (Kürdistan Demokratik Topluluğu-Koma Ciwaken Kurdistan/Türkiye Meclisi)’nin “Kültür Ve Sanat Komitesi” nin faaliyetleri çerçevesinde “Mezopotamya Kültür Ve Sanat Derneği (MKMDER)” üyesi.

Adana’da PKK/KCK terör örgütü güdümünde yapılan eylem ve etkinliklere katıldığı/orgaznize ettiği, 28 11 2010 tarihinde Adana’da yapılan etkinlik sonrasında güvenlik kuvvetlerine karşı kullanılan molotof kokteyli yapımı, havai fişeklerin temin edilmesi ve atılması eylemine katıldı.

2011 yılında PKK/KCK terör örgütü kamplarında ÖSB eğitimi almış olabileceği tespit edildi.

PKK/KCK terör örgütü güdümündeki faaliyetlerinden 2011 yılında cezaevine girdi.

2016 yılında PKK/KCK terör örgütünün kırsal alanına eleman gönderme çalışmaları yaptı.

PKK/KCK terör örgütü içerisinde faaliyet gösteren -sözde- kadrolu şahıslarla irtibat kurabileceği ve bu şahıslara ilimizde kalacağı güvenli evler temin edebileceği tespit edildi.

ZAHİDE ARZU isimli kız kardeşinin örgütün kırsal alanında halihazırda faaliyet yürütüyor.

2000 yılından HADEP Seyhan ilçe teşkilatında yeraldı.

10.12.2003 yılında PKK/KCK terör örgütü güdümünde Adana ilinde Molotoflu eylemlere katıldı ve gözaltına alınarak tutuklandı.

08.05.2009 tarihinde adana DTP il binasında (30) kişinin katılımı ile başlayan ve 10.05.2009 tarihinde sona eren açlık grevi eylemine katıldı.

PKK/KCK terör örgütünün ülkemizdeki yapılanmalarını bir araya getirmek ve koordine etmek amacı ile hayata geçirilen KCK/TM (Kürdistan Demokratik Topluluğu/Türkiye Masası) yapılanması içerisinde faaliyet yürüten Güler YERBASAN isimli şahısla birlikte hareket etti.

(2) kız kardeşi ve (1) kızının PKK/KCK terör örgütünün kırsal alanına katıldı.

CHP Saadet ve İYİ Partinin PKK ile bağlantılı adayları

Behican SAĞAT (Cumhuriyet Halk Partisi Adana/Ceyahan İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

22/07/1999 tarihinde, Ceyhan Özel Tip Ceza Ve Tutukevinde 21/23.07.1999 tarihinde tutuklubulunan yasadışı örgüt mensuplarını ziyaret etti.

2006 yılında Demokratik Toplum Partisi Adana İli Ceyhan İlçesi Geçici Yönetimine seçildi.

29/05/2009 tarihinde yapılan Adana İli Ceyhan İlçesi DTP Kongresinde yönetim kurulu asil üyeliğine seçildi.

01/05/2017 tarihinde Adana İl Merkezinde Yapılan 1 Mayıs kutlamalarına katılarak akabinde PKK/KCK terör örgütü elebaşının talimatları paralelinde çatı partisi kurmaya yönelik olarak marksist-leninist ideolojiye mensup bazı oluşumlarında katılımıyla oluşturulan halkların demokratik kongresi (HDK) bileşenleri içerisinde faaliyet gösterdi.

Erkek kardeşi MİRZA SAĞAT isimli şahsın örgütün kırsal alanında faaliyet yürütüyor.

CHP Saadet ve İYİ Partinin PKK ile bağlantılı adayları

Abuzer KAPLAN (Cumhuriyet Halk Partisi Adıyaman/Çelikhan İl Genel Meclis Üyesi Adayı)

2009 yılında Demokratik Toplum Partisi Adana Seyhan İlçesi kongre delegesi olarak faaliyet yürütttü.

21 Şubat 2010 tarihinde yapılan Barış Ve Demokrasi Partisi (BDP) Adana Seyhan İlçesi 1. olağan kongresinde il delege listesinde yer aldı.

ABUZER AYDIN (Cumhuriyet Halk Partisi Adıyaman/Yaylakonak İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

2013 yılında HDP içerisinde il yönetim kurulu üyesi olarak görev aldığı, Ankara’da HDP kongresine katıldı.

CHP Saadet ve İYİ Partinin PKK ile bağlantılı adayları

MEHMET GÜNDÜZ (CUMHURİYET HALK PARTİSİ Ağrı Taşlıçay İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

PKK/KCK terör örgütünün gençlik yapılanmaları içerisinde Taşlıçay’da sorumlu düzeyde faaliyet yürüttüğü, PKK/KCK terör örgütünce sözde Serhat Eyaleti olarak adlandırılan bölgeye bağlı Tendürekdağı kırsal alanında faaliyet yürüten örgüt mensuplarına milislik faaliyetlerinde bulundu, Taşlıçay ilçesinde terör örgütünce düzenlenen eylem ve etkinliklere aktif bir şekilde katıldı.

Sosyal medya üzerinden PKK/KCKC-YPG/PYD terör örgütünü övücü nitelikte propaganda yaptı.

ALİ ÇİFTÇİ (CUMHURİYET HALK PARTİSİ Ağrı Diyadin İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

Geçmiş yıllarda Diyadin HADEP ilçe yönetim kurulunda yer aldı.

Ağrı/Diyadin ilçesinde PKK/KCK örgütü adına faaliyet gösterdiğinden dolayı 2009 yılında tutuklandı.

Ağrı ilinde terör örgütü güdümünde gerçekleştirilen eylem/etkinliklere katıldı.

MUZAFFER YILDIZ (Cumhuriyet Halk Partisi Ağrı/Patnos İlçesi Dedeli Beldesi Belediye Meclis Üyesi Adayı)

Adalet Bakanlığında görev yapmaktayken 701 sayılı KHK kapsamında kamu görevinden çıkarıldı.

ALİ EŞREF TUTMAZ (CUMHURİYET HALK PARTİSİ Ağrı Patnos İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

HDP adına 7 Haziran 2015 Genel Seçimleri öncesinde kurulan mahalle komisyonlarında Patnos ilçesi mahallelerinde görev aldı.

CHP Saadet ve İYİ Partinin PKK ile bağlantılı adayları

ALİ YAVUZ (CUMHURİYET HALK PARTİSİ Ağrı Hamur İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

Arkadaş ortamlarında örgütsel içerikli konuşmalar yaparak PKK/KCK terör örgütünün propagandasını yaptığı ve şahsın kendi adına olan sosyal paylaşım sitelerinde örgütsel içerikli paylaşım ve yorumlarda bulundu.

KARTAL SARI (CUMHURİYET HALK PARTİSİ Ağrı Merkez İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı) 

Geçmiş yıllarda Demokrasi ve Değişim Partisi Ağrı İl Kongresi üyeliği yaptı.

KENAN GÜLER (CUMHURİYET HALK PARTİSİ Ankara Mamak İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

Geçmiş yıllarda BDP Ankara İl Teşkilatı ve BDP Mamak İlçe Teşkilatı içerisinde faaliyet yürüttü.

PKK/KCK terör örgütü güdümünde faaliyet yürüten “Doğu İlleri Kültürel Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği’nin yönetim kurulu başkanlığını yaptı.

CHP Saadet ve İYİ Partinin PKK ile bağlantılı adayları

RAMAZAN GÖKALP (Cumhuriyet Halk Partisi Antalya/Kepez İlçe Belediye Meclisi Üyesi Adayı)

2013 yılında PKK/KCK terör örgütünün gençlik yapılanması içerisinde faaliyet gösteren öğrenciler ile sol görüşe mensup öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirilen etkinliğe katıldı.

Antalya’da cezaevi dış koordinasyon yapılanması içerisinde faaliyet yürüttü.

11.08.2017 tarihinde gerçekleştirilen operasyon sonucu gözaltına alındığı, çıkarıldığı adli makamlarca adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

CHP Saadet ve İYİ Partinin PKK ile bağlantılı adayları

NESİBE BAHADIR (Cumhuriyet Halk Partisi Antalya/Kepez İlçe Belediye Meclisi Üyesi Adayı)

PKK/KCK terör örgütüne müzahir şahısların avuktalığını yaptı. 2018 tarihinde Antalya DBP yönetim kurulu asil üyeliğine seçildi.

CHP Saadet ve İYİ Partinin PKK ile bağlantılı adayları

MEHMET TUNÇ (Cumhuriyet Halk Partisi Antalya/Muratpaşa İlçe BelediyeMeclisi Üyesi Adayı)

Kız kardeşi Fatma TUNÇ ‘un PKK/KCK terör örgütü adına kırsal alanda faaliyetyürüttüğü, 1994 yılında yakalanarak tutuklandığı ve halen cezaevinde.

CHP Saadet ve İYİ Partinin PKK ile bağlantılı adayları


Abdulbaki KARAAĞAÇ (Cumhuriyet Halk Partisi Antalya/Kepez İlçesi İlçeBelediye Meclisi Üyesi Adayı)

1991-1997 yıllarında HEP ve HADEP içerisinde görev aldı.

1991 yılında Terör Örgütü Propagandası yapma suçundan gözaltına alındığı ardından çıkarıldığı adli mercilerce tutuklandı.

1997 yılında kurulan PKK/KCK terör örgütüne müzahir Antalya Tutuklu ve Hükümlü Aileleri Yakınları Yardımlaşma Derneği kurucu üyesi.

1991-2018 yılları arasında HEP/HADEP/BDP/DTP/HDP organizesinde düzenlenen eylem ve etkinliklere katıldığı, organize ettiği ve çeşitli tarihlerde bu eylem ve etkinliklerden dolayı gözaltına alındı.

Kardeşi ZİNARİN-TİREJ (K) Abdulhadi KARAAĞAÇ isimli şahsın PKK/KCK terör örgütü adına kırsal alanda faaliyet gösterdiği bilgisi bulunuyor.

VOLKAN ÜNVER (Cumhuriyet Halk Partisi Ardahan/Merkez İlçe Belediye Meclisi Üyesi Adayı)

2008 yılında terör örgütü gençlik yapılanması YDGH (Yurtsever Demokratik Gençlik Hareketi) içerisinde faaliyet gösteren şahıslarca düzenlenen eylem/etkinliklere katıldığı, HDP organizesindeki eylem/etkinliklere katıldı.

CHP Saadet ve İYİ Partinin PKK ile bağlantılı adayları

ONUR YILMAZ (Cumhuriyet Halk Partisi Ardahan/Merkez İlçe Belediye Meclisi Üyesi Adayı)

2013 yılında Kars/Kağızman ilçesi kırsalında bulunan örgüt mensupları ile görüştüğü, PKK/KCK terör örgütünce önem atfedilen günlerde düzenlenen eylem/etkinliklere katılarak örgüt lehine slogan attığı, PKK/KCK terör örgütü mensuplarına kurye/işbirlikçilik faaliyetlerinde bulunan şahıslarla ilişkili olduğu, HDP organizesindeki eylem/etkinliklere katıldı.

ABDULLAH ACAR (Cumhuriyet Halk Partisi Aydın/Germencik İlçe Belediye Meclisi Üyesi Adayı)

DTP organizesindeki eylem/etkinliklere katıldı.

2009 yerel seçimlerinde germencik/ortaklar belediyesine dtp’ den belediye meclis üyeliğine seçildi.

BDP organizesindeki eylem/etkinliklere katıldı.

Terör örgütüne müzahir oluşumlar organizesindeki eylem/etkinliklere katıldı.

08.10.2011 tarihinde gerçekleştirilen operasyonda Aydın’da yakalanarak gözaltına alındı, çıkarıldığı adli mercilerce serbest bırakıldı.

10.01.2013 tarihinde BDP Aydın/Germencik İlçe Teşkilatı 2.Olağan Kongresi’nde il delegesi olarak seçildi.

HDP organizesindeki eylem/etkinliklere de katıldı.

ERHAN ÖZDEMİR (Cumhuriyet Halk Partisi Aydın/Germencik İlçe Belediye Meclisi Üyesi Adayı)

2009 yılındaki mahalli idareler genel seçimlerinde DTP(Demokratik Toplum Partisi)’den Aydın/Germencik ilçesi Ortaklar Beldesi belediye meclis üyesi adayı oldu.

21 şubat 2010 tarihindeki BDP Germencik İlçe Teşkilatı 1.Olağan Kongresi’nde il delegesi olarak seçildi.

BDP organizesindeki eylem/etkinliklere katıldı.

Terör örgütüne müzahir oluşumlar organizesindeki eylem/etkinliklere katıldı.

RIFAT ÖZYOLCU (Cumhuriyet Halk Partisi Balıkesir/Burhaniye İlçe Belediye Meclisi Üyesi Adayı)

2018 yılında HDP Balıkesir/Burhaniye İlçe Teşkilatına maddi destekte bulundu.

BÜLENT TURAN (Cumhuriyet Halk Partisi Balıkesir/Gömeç İlçe Belediye Meclisi Üyesi Adayı)

Oğlu Emrah TURAN ‘ın 2015 yılında PKK/KCK terör örgütü adına silahlı faaliyet yürütmek amacıyla örgütün kırsal alanına katılıp geri döndüğü ya da kırsal alanda eğitim alıp gönderilmiş olabileceği tespit edildi.

MESUT ÇELİK (Cumhuriyet Halk Partisi Batman/Sason İlçe Belediye Meclisi Üyesi Adayı)

2009 yılında terör örgütünün gençlik yapılanması YDGM içerisinde faaliyet gösteren öğrenciler organizesindeki eylem/etkinliğe katıldı.

2010 yılında dönemin terör örgütünün gençlik yapılanması DYG organizesindeki eylem/etkinliklere katıldı.

BDP Muğla İl Teşkilatı organizesinde 21.03.2010 tarihindeki nevruz etkinliğine katıldı.

İRFAN ERDEM (Cumhuriyet Halk Partisi Batman/Merkez İlçe Belediye Meclisi Üyesi Adayı)

26.11.2000 tarihinde Ankara’da gerçekleştirilen HADEP Genel Merkez 4. Olağan Kongresine Batman’dan HADEP il kongre üyesi olarak katıldı.

CHP Saadet ve İYİ Partinin PKK ile bağlantılı adayları

HAMZA ÖZDEMİR (Cumhuriyet Halk Partisi Batman/Merkez İlçe Belediye Meclisi Üyesi Adayı)

30.12.2013 tarihinde kurulan TKDP (Türkiye Kürdistan Demokrat Parti) adlı partinin kurucularından.

Şerif BAYTAR (Cumhuriyet Halk Partisi Batman/Merkez İl Genel Meclisi Üyesi Adayı)

Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı çeşitli okullarda görev yapan ve PKK/KCK terör örgütü ile ilişkisi olduğu tespit edilerek açığa alındıkları şeklinde haklarında bilgi bulunan şahıslara ait isim listesinde adı yer alıyor.

Mehmet KASAL (Cumhuriyet Halk Partisi Batman/Kozluk Bekirhan Beldesi Belde Belediye Meclisi Üyesi Adayı)

2012 yılında Batman Kozluk BDP İlçe Kongresinde delege olarak seçildi.

2012 yılında Batman’da gerçekleştirilen operasyonda ele geçirilen dokümanlarda Bekirhan Belediye Meclis Üyesi olarak raporda imzası bulundu.

Yeğeni Hamit GEZER isimli şahsın PKK/KCK terör örgütünün kırsal alanında faaliyet göstermekteyken örgütten kaçarak KDP’ye teslim olduğu ve Özel Kuvvetler Komutanlığı aracılığıyla 223.08.2010 tarihinde Şırnak/Silopi Verimli Jandarma Karakol Komutanlığına teslim edildi.

2014 yılında DBP Batman İl Delege listesinde adı geçti.

Aslan GÜRKAN (Cumhuriyet Halk Partisi Batman/Merkez İlçe Belediye Meclisi Üyesi Adayı)

Kardeşi Çiya (K) Sedat GÜRKAN’ın 1997 yılında PKK/KCK terör örgütü adına faaliyet göstermekteyken ölü olarak ele geçirildiği, ailesinin örgüte müzahir şahıslar oldukları şeklinde bilgiler elde edildi.

Daimi GÖZE (Cumhuriyet Halk Partisi Bingöl/Yedisu İlçesi İlçe Belediye Meclisi Üyesi Adayı)

2016 yılında PKK/KCK terör örgütü propagandası yapma suçundan gözaltına alındığı, çıkarıldığı adli mercilerce adli kontrol kararıyla serbest bırakıldığı, 2016 tarihinde PKK/KCK terör örgütü faaliyetlerinden dolayı tutuklandığı 2018 yılında tahliye oldu.

24 Haziran 2018 Genel Seçimlerinde HDP İlçe Seçim Komisyonunda yer aldı.

Fikret AYDIN (Cumhuriyet Halk Partisi Bingöl/Yayladere İlçesi İl Genel Meclisi Üyesi Adayı)

1997 tarihinde PKK terör örgütüne yardım/yataklık, komite oluşturmak suçundan dolayı yakalanarak gözaltına alındığı ve adli mercilerce tutuklandı.

07.06.2015 tarihinde yapılacak olan genel seçimler ile ilgili olarak Elazığ’da köyleri gezerek HDP’nin barajı geçmesi için çalışma yaptı.

Orhan KOŞAR (Cumhuriyet Halk Partisi Bingöl/Solhan İl Genel Meclisi Üyesi Adayı)

Erkek kardeşi Recep KOŞAR isimli şahsın PKK/KCK terör örgütü adına kırsal alanda faaliyet gösterdi.

CHP Saadet ve İYİ Partinin PKK ile bağlantılı adayları


MEHMET AYNA (Cumhuriyet Halk Partisi Bingöl/Yayladere İlçe Belediye Meclisi Üyesi Adayı)

Bingöl ili Yayladere ilçesi Doğucak köyünde ve Karakoçan ilçe merkezinde terör örgütü mensuplarına kuryelik yaptı.

CHP Saadet ve İYİ Partinin PKK ile bağlantılı adayları

Uğur ÖZAYDINLI (Cumhuriyet Halk Partisi Bitlis/Merkez İlçe Belediye Meclisi Üyesi Adayı)

2008-2009 yıllarında DTP organizesinde düzenlenen eylem/etkinliklere katıldı.

2008-2011 yılları arasında örgütün gençlik yapılanması YDGH içerisinde faaliyet gösterdi.

2008-2009 yıllarında örgütsel faaliyetlerinden dolayı gözaltına alındı.

2010 yılında gerçekleştirilen referandumda oy kullanmaya gelen şahıslara oy kullanmamaları yönünde baskı yaptı.

2011 yılında Bitlis BDP Seçim Müşahit Listesi içerisinde adının yer aldı.

CHP Saadet ve İYİ Partinin PKK ile bağlantılı adayları

Ferhat UĞUR (Cumhuriyet Halk Partisi Bitlis/Hizan İlçesi İlçe Belediye Meclisi Üyesi Adayı)

2011 ve 2013 yıllarında BDP organizesinde düzenlenen eylem/etkinliklere katıldı.

2012 yılında BDP Hizan İlçe Kongresinde delege üyeliğine seçildi.

Ahmet Peyal SÖNMEZ (Cumhuriyet Halk Partisi Bitlis/Tatvan İl Genel Meclisi Üyeliği Adayı)

Bitlis/Tatvan İlçe Belediyesinde işçi olarak çalışan Hak-İş’e bağlı Belediye İş-Sen üyesi yaklaşık (200) kişilik grup, bu ismin öncülüğünde, “Sosyal Özlük ve Ekonomik Haklarının” verilmesi amacıyla iş bırakma eylemi gerçekleştirdi.

25.11.2014 tarihinde HDP Bitlis/Tatvan İlçe Başkanlığında yapılan 1. Olağan kongresine katıldı.

Kongre sonucunda HDP Tatvan Yönetim Kurulu Asil Üyeliğine seçildi.

CHP Saadet ve İYİ Partinin PKK ile bağlantılı adayları

Celal COŞKUN (Cumhuriyet Halk Partisi- Bitlis/Ahlat İlçe Belediye Meclisi Üyeliği Adayı)

22.03.2003 tarihinde yapılan Bitlis/Ahlat İlçe DEHAP 1.olağan kongresinde yönetim kurulu yedek üyeliğine seçildi.

13.05.2006 tarihinde Bitlis/Merkez Hersan Mahallesi Kurubulak Sokakta faaliyet gösteren Şerefhanoğlu isimli kıraathanede yapılan DTP kongresine katılan delegeler arasında yer aldı.

Asker KARATAŞ (Cumhuriyet Halk Partisi- Bursa/Nilüfer İlçe Belediye Meclisi Üyeliği Adayı)

BDP Osmangazi İlçe Başkanlığı tarafından Emek Mahallesinde kiralanan seçim irtibat bürosunda kullanılmak üzere masa, oturma grubu vb. ofis malzemeleri yardımında bulundu.

Ercan BİNGÖL (Cumhuriyet Halk Partisi-Çankırı/Merkez İlçe Belediye Meclisi Üyeliği)

25.04.2001 tarihinde Muş/Varto İlçesi Sazlıca Köyünde Türk Bayrağının yırtılması olayı ile ilgili olarak yakalanarak gözaltına alınan ve sevk edildiği adli mercilerce tutuklanan Faruk ÖZMEN’in ifadesinde; “Varto ilçesi Sazlıca Köyünde, HADEP adına oluşturulan Gençlik Komitesi’nin, aslında gençlik komitesi olmadığı, resmen terör örgütü PKK’nın köy komitesi olduğu, bu şahsında komite içerisinde yer aldığı” şeklinde beyanda bulundu.

Babası Mehmet Ali BİNGÖL’ün PKK/KCK terör örgütüne yardım/yataklık yaptığı şeklinde kaydı bulunuyor.

SÜLEYMAN BAĞLAM (Cumhuriyet Halk Partisi/Diyarbakır-Kayapınar İlçesi Belediye Meclis Üyesi Adayı)

2002 yılında PKK terör örgütü üyelerine milislik yaptığı gerekçesiyle gözaltına alındı.

CHP Saadet ve İYİ Partinin PKK ile bağlantılı adayları

Cihan ÇETİN (Cumhuriyet Halk Partisi /Diyarbakır-Bismil İlçesi Belediye Meclis Üyesi Adayı)

07.08.2016 günü Diyarbakır Bismil İlçe Emniyet Müdürlüğü Muhabere ve Elektronik Büro Amirliği’ne “Savur kırsal alanından 06 dc 8189 plakalı aracın Bismil İlçe Merkezi istikametine geleceğini ve içerisinde (4) kişi bulunduğunu, örgüt mensubu olduklarını ve silahlı olabilecekleri Bismil İlçesinde eylem yapabilecekleri” şeklinde ihbarda bulunulması üzerine yapılan çalışmalar neticesinde belirtilen araç içerisinde bulundu, araç içerisinde yapılan aramalarda herhangi bir suç unsuruna raslanılmadı, Cumhuriyet Savcısı’nın talimatları doğrultusunda yakalanarak gözaltına alındı ve adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.

2016 yılı içerisinde, Diyarbakır Bismil ilçesinden bir şahsı Savur kırsalalanında faaliyet yürüten terör örgütü mensupları ile görüşmesi amacıyla kırsal alana götürdü.

Kız kardeşi Keziban ÇETİN’in (Diyarbakır Bismil Tepe nüfusuna kayıtlı, Mehmet İhsan-Menice kızı 14.09.1996 Bismil doğumlu) 2015 yılında PKK/KCK terör örgütü kırsal alanına katıldı.

CHP Saadet ve İYİ Partinin PKK ile bağlantılı adayları

Abdullatif BAYHAN (Cumhuriyet Halk Partisi- Diyarbakır/Lice İlçe Meclisi Üyeliği Adayı)

02.10.2016 tarihinde Abdullatif BAYHAN isimli şahsa ait olduğu tespit edilen arazinin alt tarafında dere yatağının içinde yaklaşık 75 metre alanda ekili bulunan (1.170) adet hint keneviri bitkilerinin sökümü yapılarak imha edildi, kuruması için bırakılan (6) kg hint keneviri bitkisinin çiçek kısımlarının bulunduğu dal parçalarının ele geçirildi, ayrıca; şahsa ait çiftlik evinin giriş kapısının yanında (12) adet siyah çöp torbasının içerisinde (174) kg kenevir tohumu, (14) adet kenevir dalının ele geçirilerek şahıs gözaltına alındı.

Şahsın 1. Derece akrabalarının PKK/KCK terör örgütü güdümünde yapılan eylem/etkinliklere katıldı.

Kamuran ÇELİK (Cumhuriyet Halk Partisi /Edirne-Enez İlçesi Belediye Meclis Üyesi Adayı)

1999 yılında Keşan İlçe Jandarma Bölük Komutanlığı ekiplerince “PKK terör örgütüne yardım ve yataklık, örgüt adına para toplamak, örgüt için keşan ilçe merkezinde alt yapı oluşturma çabaları içerisinde olduğundan” gözaltına alındığı ve çıkarıldığı adli mercilerce tutuklandı, 06.12.199 tarihinde İstanbul Ümraniye Cezaevinden tahliye oldu.

Ali İNCİ (Cumhuriyet Halk Partisi /Elazığ-Alacakaya İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

2017 yılı 16 Nisan da yapılan Anayasa Değişikliği referandumunda HDP sandık görevlisi oldu.

2017 Ağustos ayında Elazığ Alacakaya İlçesinde düzenlenen HDP (Halkların Demokratik Partisi) kongresinde Alacakaya HDP Yönetim Kurulunda yer aldı.

Sosyal paylaşım sitesi Facebook üzerinden PKK/KCK terör örgütünü övücü mahiyette paylaşımlarda bulunduğu gerekçesiyle 04.01.2018 Perşembe günü saat 06:00 sıralarında Elazığ İl Jandarma Komutanlığı görevlilerince gözaltına alındığı ve sevk edildiği adli mercilerce hakkında Adli Kontrol kararı verildi.

24 HAZİRAN 2018 günü yapılacak olan seçim için HDP Elazığ Alacakaya İlçe Seçim Örgütleme Komisyonunda yer aldı.

CHP Saadet ve İYİ Partinin PKK ile bağlantılı adayları


Yusuf AKTEKİN (Cumhuriyet Halk Partisi /Erzurum-Çat Bükardı Belde Meclis Üyesi Adayı)

25.05.203 günü Erzurum BDP (Barış ve Demokrasi Partisi) İl Başkanlığında yapılan kongrede yönetim kurulu üyesi olarak seçildi.

MUSTAFA KOCAER (Cumhuriyet Halk Partisi Gaziantep/Şehitkamil İlçesi Belediye Meclis Üyesi Adayı)

1990 yılında THKP/C DEV-SOL örgütü faaliyetlerinde bulundu.

2011 yılında Özgür Düşünce Derneği Gaziantep yönetim kurulunda yer aldı.

2013 yılında HDP Gaziantep il yönetim kurulunda yer aldı.

2018-2019 yıllarında HDP organizesinde gerçekleştirilen eylem/etkinliklere katıldı.

Abdullah KAPLAN ( Cumhuriyet Halk Partisi Gaziantep/İslahiye İlçesi İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

2008 tarihinde PKK/Kongre-Gel terör örgütünün gençlik yapılanması YDGM içerisinde Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde faaliyet yürüttü.

2008-2012 yılları arasında örgüte müzahir oluşumların organizesinde düzenlenen eylem ve etkinliklere katıldı.

NAFİ DEMİR (Cumhuriyet Halk Partisi Gaziantep/Şehitkamil İlçesi Belediye Meclis Üyesi Adayı)

1993 yılında PKK/KCK terör örgütü mensubunun cenazesine katıldı.

2001 yılında HADEP Gaziantep il teşkilatı organizesinde gerçekleştirilen Nevruz etkinliğinde gözaltına alındı.

2016-2019 yılları arasında HDP-DBP Gaziantep il teşkilatları organizesinde gerçekleştirilen eylem/etkinliklere aktif olarak katıldı.

HURŞİT BESLE (Cumhuriyet Halk Partisi Gaziantep/Şahinbey İlçesi Belediye Meclis Üyesi Adayı)

2010-2012 yıllarında Eşitlik ve Demokrasi Partisi içerisinde faaliyet gösterdi.

2012 yılında Halkların Demokratik Kongresi içerisinde Gaziantep’te faaliyet gösterdi.

2013 yılında Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi Gaziantep yönetim kurulunda yer aldı.

2015 yılında HDP Gaziantep il yönetim kurulu ve saymanı listesinde adı geçti, günümüze dek HDP-DBP organizesinde gerçekleştirilen eylem/etkinliklere aktif olarak katıldı.

CHP Saadet ve İYİ Partinin PKK ile bağlantılı adayları

MUSA AYDIN (Cumhuriyet Halk Partisi Gaziantep/Şehitkamil İlçesi Belediye Meclis Üyesi Adayı)

2014-2016 yıllarında Adıyaman Üniversitesi’nde terör örgütünün gençlik yapılanması içerisinde faaliyet gösterdi.

2016 yılında gözaltına alındığı ve tutuklandığı, 2017 yılında tahliye oldu.

Tahliye olması akabinde HDP Gaziantep il teşkilatında faaliyet gösterdi, 2018 yılında HDP Şehitkamil ilçe yönetim kurulunda adı yer aldı, HDP-DBP organizesinde gerçekleştirilen eylem/etkinliklere aktif olarak katıldı.

HÜSEYİN KESKİN (Cumhuriyet Halk Partisi Gaziantep/Şahinbey İlçesi Belediye Meclis Üyesi Adayı)

2016 yılında HDP Gaziantep il teşkilatı yönetim kuruluna seçildi.

Günümüze dek HDP-DBP organizesinde gerçekleştirilen eylem/etkinliklere aktif olarak katıldı.

CHP Saadet ve İYİ Partinin PKK ile bağlantılı adayları

SİNEM ERENER BALLAN (Cumhuriyet Halk Partisi Gaziantep/Şahinbey İlçesi Belediye Meclis Üyesi Adayı)

2009-2011 yıllarında DHKP/C terör örgütünün yandaş oluşumları içerisinde ve Nevşehir Üniversitesi’nde PKK/KCK terör örgütünün gençlik yapılanması içerisinde faaliyet gösterdi.

2011 yılında DTK delegesi olarak faaliyet gösterdi.

2012-2017 yıllarında HDP-DBP ve marjinal sol grupların düzenlediği eylem/etkinliklere katıldı.

2018 yılında HDP Gaziantep teşkilatı il disiplin kurulunda yer aldı.

Günümüze dek HDP-DBP organizesinde gerçekleştirilen eylem/etkinliklere aktif olarak katıldı.

REMZİ ŞAHİN (Cumhuriyet Halk Partisi Gaziantep/Islahiye İlçesi Belediye Meclis Üyesi Adayı)

1998 yılında ölü olarak ele geçirilen PKK/KCK terör örgütü mensubu üzerinde çıkan dokümanlarda adının geçti.

2014 yılında HDP Islahiye ilçe teşkilatı içerisinde faaliyet gösterdiği ve yönetimde yer aldı.

Günümüze dek HDP-DBP organizesinde gerçekleştirilen eylem/etkinliklere aktif olarak katıldı.

CHP Saadet ve İYİ Partinin PKK ile bağlantılı adayları

BİRGÜL YILDIRIM (Cumhuriyet Halk Partisi Gaziantep/Şahinbey İlçesi Belediye Meclis Üyesi Adayı)

24 Haziran 2018 tarihinde yapılan 27. Dönem milletvekili seçimlerinde HDP 12. Sıra milletvekili adayı olduğu ancak seçilemedi.

Günümüze dek HDP-DBP organizesinde gerçekleştirilen eylem/etkinliklere aktif olarak katıldı.

HASAN SEVİM (Cumhuriyet Halk Partisi Gaziantep/Şehitkamil İlçesi Belediye Meclis Üyesi Adayı)

1999 yılında Nevruz kutlamalarında kanunsuz sokak eylemleri gerçekleştirdiği gerekçesiyle gözaltına alındığı ve serbest bırakıldı.

24 Haziran 2018 tarihinde yapılan 27. Dönem milletvekili genel seçimlerinde HDP-DBP adına Gaziantep’te faaliyetlerde bulundu, seçim araçlarında görev aldı, seçimde sandık görevlisi ve okul sorumlusu oldu.

Günümüze dek HDP-DBP organizesinde gerçekleştirilen eylem/etkinliklere aktif olarak katıldı.

NİZAMETTİN ÖZSEVEN (Cumhuriyet Halk Partisi Gaziantep/Şehitkamil İlçesi Belediye Meclis Üyesi Adayı)

2012 yılında BDP Gaziantep il teşkilatı organizesinde düzenlenen eylem/etkinliklere katıldı, partiye maddi yardımda bulundu.

RAMAZAN DEMİR (Cumhuriyet Halk Partisi Gaziantep/Şahinbey İlçesi Belediye Meclis Üyesi Adayı)

2016 yılında PKK/KCK terör örgütü güdümünde faaliyet gösteren MEYA-DER ve Batu Rojova Yardımlaşma Derneği’nin Gaziantep kurucu üyesi.

HDP-DBP Gaziantep il teşkilatları organizesinde düzenlenen eylem/etkinliklere katıldı.

CHP Saadet ve İYİ Partinin PKK ile bağlantılı adayları


KASIM ŞAN (Cumhuriyet Halk Partisi Gaziantep/Şehitkamil İlçesi Belediye Meclis Üyesi Adayı)

2002 yılında DEHAP Gaziantep il yönetimine seçildiği, aynı yıl içerisinde DEHAP Kilis 2. Sıra milletvekili adayı olarak genel seçimlere katıldı.

2003 yılında Özgür Toplum Partisi, 2006 yılında DTP Gaziantep il yönetiminde yer aldı.

2010 yılında BDP içerisinde faaliyet gösterdiği ve Gaziantep il teşkilatında çeşitli görevlerde bulundu, terör örgütüne müzahir şahıslardan partiye maddi yardım adı altında para topladı.

KCK/TY’ye bağlı Kent Meclisi oluşumu içerisinde Gaziantep Gazikent Mahallesinde faaliyet gösterdi.

Günümüze dek HDP-DBP Gaziantep il teşkilatları organizesinde düzenlenen eylem/etkinliklere aktif olarak katıldı.

İSMAİL DEMİR (Cumhuriyet Halk Partisi Gaziantep/Şahinbey İlçesi Belediye Meclis Üyesi Adayı)

1993 yılında Gaziantep ERNK Komitesinde yer aldığı gerekçesiyle gözaltına alındı ve tutuklandı.

2006 yılında DTP Gaziantep il teşkilatı içerisinde faaliyet gösterdiği, aynı yıl içerisinde DEHAP Kilis 2. Sıra milletvekili adayı olarak genel seçimlere katıldı.

2008 yılında KCK/TY’ye bağlı Kent Meclisi oluşumu içerisinde Gaziantep’te faaliyet gösterdi.

2010 yılında BDP Şahinbey ilçe başkanlığına seçildiği, etkisiz hale getirilen terör örgütü mensuplarının cenazelerine katıldı.

KCK/TY faaliyetlerinden 2011 yılında tutuklandı, 2012 yılında serbest bırakıldı.

Günümüze dek HDP-DBP Gaziantep il teşkilatları organizesinde düzenlenen eylem/etkinliklere aktif olarak katıldı.

CHP Saadet ve İYİ Partinin PKK ile bağlantılı adayları

Adnan EROL (Cumhuriyet Halk Partisi Gaziantep/Şehitkamil İlçesi Belediye Meclis Üyesi Adayı)

2007-2008 yıllarında Antalya Akdeniz Üniversitesi’nde PKK/KCK terör örgütünün gençlik yapılanması içerisinde faaliyet gösterdi.

2016 yılında Gaziantep HDP il yönetim kuruluna seçildi. Avukat.

Günümüze dek HDP-DBP Gaziantep il teşkilatları organizesinde düzenlenen eylem/etkinliklere aktif olarak katıldı.

CHP Saadet ve İYİ Partinin PKK ile bağlantılı adayları

RECAİ YILMAZ (Cumhuriyet Halk Partisi Gaziantep/Şehitkamil İlçesi Belediye Meclis Üyesi Adayı)

2000 yılında HADEP Gaziantep Şehitkamil ilçe teşkilatı yönetim kuruluna seçildi.

2003 yılında İHD Gaziantep Şubesi yönetim kuruluna seçildi.

2003-2010 yıllarında DTP içerisinde faaliyetlerine devam etti.

2010 yılında KCK/TY faaliyetlerinden dolayı gözaltına alındığı ve tutuklandığı, cezaevinde bulunduğu sürede terör örgütü güdümünde açlık grevlerine katıldı, 2014 yılında tahliye oldu.

Kızı Münüfer YILMAZ’ın terör örgütünün kırsal alanında silahlı olarak faaliyet gösterdiği,

2014 yılından günümüze dek HDP-DBP Gaziantep il teşkilatları organizesinde düzenlenen eylem/etkinliklere aktif olarak katıldığı tespit edildi.

ESRA POLAT (Cumhuriyet Halk Partisi Erzincan/Tercan İlçesi Kargın Beldesi Belediye Meclis Üyesi Adayı)

2015 yılında Erzincan’da HDP organizesinde yapılan etkinliğe katıldı.

CHP Saadet ve İYİ Partinin PKK ile bağlantılı adayları

MURAT KOPARAN (Cumhuriyet Halk Partisi Hakkari/Yüksekova İl Belediye Meclis Üyesi Adayı)

2009 yılında PKK/KCK terör örgütünün kırsal alanına katılacağı şüphesiyle göz altına alındı ve serbest bırakıldı.

2011-2015 yılında PKK/KCK terör örgütünün gençlik yapılanması içerisinde faaliyet gösterdi.

2016-2018 yıllarında PKK/KCK terör örgütü adına kurye/işbirlikçilik, milis faaliyetlerinde bulundu.

Abdulhamit ALKAN (Cumhuriyet Halk Partisi Hakkari/Çukurca İlçesi İlçeBelediye Meclis Üyesi Adayı)

2012 tarihinde PKK/KCK terör örgütü adına Hakkari/Çukurca ilçesi kırsal alanında faaliyet gösteren örgüt mensuplarına lojistik destek ve parasal kaynak sağladı.

CHP Saadet ve İYİ Partinin PKK ile bağlantılı adayları


ARAM KOPARAN (Cumhuriyet Halk Partisi Hakkari/Merkez İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

2016 yılında PKK/KCK terör örgütünün kırsal alanına katılacağı şüphesiyle göz altına alındı ve serbest bırakıldı.

2016-2018 yılında PKK/KCK terör örgütünün gençlik yapılanması içerisinde faaliyet gösterdi.

2016-2017 yıllarında PKK/KCK terör örgütü adına milis kurye/ işbirlikçilik faaliyetlerinde bulundu.

CEVDET ÖZDEMİR (Cumhuriyet Halk Partisi Hakkari/Merkez İlçesi Durankaya Beldesi Belde Belediye Meclis Üyesi Adayı)

2010 yılında PKK/KCK terör örgütünün verdiği zayiatları ve ölü ele geçirilen örgüt mensuplarına ait cesetlere –sözde- kötü muamelede bulunulmasını protesto etmek amacıyla çıkan olaylarda gözaltına alındı ve serbest bırakıldı.

2011 yılında, terör örgütüne üye olmak suçundan tutuklandı.

2015 yılında terör örgütünün geçlik yapılanması içerinde faaliyetlerde bulundu.

Ayfer KOPARAN (Cumhuriyet Halk Partisi Hakkari/Merkez İlçesi Durankaya Beldesi Belde Belediye Meclis Üyesi Adayı)

1999 yılında PKK/KCK terör örgütünün propagandasını yapmaktan göz altına alındı ve serbest bırakıldı.

2015 yılında PKK/KCK terör örgütünün kırsal alanında faaliyet gösteren şahıslarla irtibatlı olduğu tespit edildi.

CHP Saadet ve İYİ Partinin PKK ile bağlantılı adayları

SÜLEYMAN AYHAN (Cumhuriyet Halk Partisi Hakkari/Yüksekova İlçesi ilçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

2008 yılında Hakkari Yüksekova ilçesinde nevruz etkinliklerinde ateş yakıp yasa dışı sloganların atıldığı ve güvenlik güçlerine molotoflu saldırılarda bulunulduğu olaylarda gözaltına alınıp serbest bırakıldı.

2014 yıllarında PKK/KCK terör örgütü adına kurye/işbirlikçilik faaliyetlerinde bulundu.

KAMURAN ÇALLI (Cumhuriyet Halk Partisi Hakkari/Merkez İlçesi Durankaya Beldesi Belde Belediye Meclis Üyesi Adayı)

2015 yılında PKK/KCK terör örgütünün gençlik yapılanması içerisinde faaliyet gösterdi, örgüt propagandası yaptı ve terörist cenazesine katıldı.

CHP Saadet ve İYİ Partinin PKK ile bağlantılı adayları

ORHAN AKSAÇ (Cumhuriyet Halk Partisi Hakkari/Çukurca İlçesi İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

2008 yılında Hakkari Yüksekova DTP’nin düzenlemiş olduğu yemekli toplantıya davet edildi.

CHP Saadet ve İYİ Partinin PKK ile bağlantılı adayları

LEVENT AYHAN (Cumhuriyet Halk Partisi Hakkari/YÜKSEKOVA İlçesi İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

2014 yılında PKK/KCK terör örgütünün gençlik yapılanması içerinde faaliyette bulundu.

CHP Saadet ve İYİ Partinin PKK ile bağlantılı adayları

MEHMET KAZIM ARSLAN (Cumhuriyet Halk Partisi Hakkari/Şemdinli İl Genel Meclis Üyesi Adayı)

2012 yılında PKK/KCK terör örgütü adına faaliyet yürüten örgüt mensuplarına milis/işbirlikçi faaliyet yürüttüğü tespit edildi.

CHP Saadet ve İYİ Partinin PKK ile bağlantılı adayları


SİDAR ÇİVİ (Cumhuriyet Halk Partisi Hakkari/Merkez İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

2009 yılında Hakkari ili Merkezinde PKK/KCK terör örgütünün kuruluş yıldönümü münasebetiyle meydana gelen lastik yakma, slogan atma, güvenlik güçlerine taşlı/molotoflu saldırı eylemlerine karıştığı gerekçesiyle gözaltına alınıp serbest bırakıldı.

2018 tarihinde sosyal medya üzerinden terör örgütünü övücü mahiyette paylaşımlar yaptı ve gözaltına alındı. Yapılan işlemlerin ardından serbest bırakıldı.

NEVRUZ AKSAÇ (Cumhuriyet Halk Partisi Hakkari/Çukurca İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

2016-2017 yıllarında PKK/KCK terör örgütü adına milis/kurye/işbirlikçi faaliyetlerde bulundu.

ENES ARSLAN (Cumhuriyet Halk Partisi Hakkari/Merkez İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

2010 yılında DTK organizesinde ”Demokratik Özerklik” konulu mitinge katıldı.

2014 yılında 6-7 Ekim Kobani olaylarına protesto etmek amacıyla Hakkari il merkezinde 08.10.2014 tarihinde çıkan olaylar sebebiyle gözaltına alındı ve tutuklandı.

CHP Saadet ve İYİ Partinin PKK ile bağlantılı adayları

GIYASETTİN CEYHAN (Cumhuriyet Halk Partisi Hakkari/Merkez İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

2006 yılında Hakkari DTP İl Teşkilatının 1. Kongresine katıldı.

2018 yılında örgüt adına kurye/işbirlikçilik faaliyetlerinde bulundu.

CHP Saadet ve İYİ Partinin PKK ile bağlantılı adayları


KEMAL GÜLER (Cumhuriyet Halk Partisi Hakkari/Yüksekova İlçesi Büyükçiftlik Beldesi Belde Belediye Meclis Üyesi Adayı)

2016 yılında ele geçirilen dökümanlar ve belgelerde barış ve uzlaşı komisyonunda olduğu şeklinde adının geçtiği belirlendi.

CHP Saadet ve İYİ Partinin PKK ile bağlantılı adayları


REŞİT GEYLAN (Cumhuriyet Halk Partisi Hakkari/Şemdinli İlçesi İlçe Belediye Meclisi Üyesi Adayı)

2018-2019 yıllarında PKK/KCK terör örgütü adına kurye/işbirlikçilik yaptı.

2012 yılında geçici olarak Hakkari ili Şemdinli BDP ilçe başkanlığı yaptı.

2011 yılında KCK/TM içerisinde faaliyet yürüttü.

HDP organizesinde gerçekleştirilen eylem/etkinliklere katıldı.

İSMET UYSAL (Cumhuriyet Halk Partisi Hakkari/Şemdinli İlçesi İlçe Belediye Meclisi Üyelisi Adayı)

Oğlu WELAT (K) NİHAT UYSAL isimli örgüt mensubunun 2015 yılında PKK/KCK terör örgütüne katıldı, aynı yıl içerisinde teslim oldu.

Kardeşi ENGİN ÇARÇELA (K) Nevzat UYSAL isimli örgüt mensubunun –sözde- Van eyaletinde PKK/KCK terör örgütü içerisinde sorumlu düzeyde faaliyet gösterdiği belirlendi.

BDP organizesindeki eylem/etkinliklere katıldı.

1993 yılında PKK/KCK terör örgütüne katıldı. 1994 yılında teslim oldu.

CHP Saadet ve İYİ Partinin PKK ile bağlantılı adayları

ABDULHALUK ATABAK (Cumhuriyet Halk Partisi Hakkari/Şemdinli İlçesi İl Genel Meclisi Üyesi Adayı)

Kardeşi AĞİN (K) Hacer ATABAK isimli örgüt mensubunun PKK/KCK terör örgütü adına -sözde- Zagros eyaletinde faaliyet gösterdiği belirlendi.

2006 yılında Hakkari ili Şemdinli ilçesi Kapalı Ceza ve Tutukevi’nde tutuklu/hükümlü olarak bulunan örgüt mensuplarını ziyaret etti.

1994 yılında yakalanan örgüt mensubu ifadesinde PKK/KCK terör örgütüne para yardımı yaptı.

MİKAİL ECER (Cumhuriyet Halk Partisi Hakkari/Çukurca İlçesi İl Genel Meclisi Üyesi Adayı)

1989 yılında PKK/KCK terör örgütüne katıldı, aynı yıl içerisinde teslim oldu.

Kardeşi İsa ECER isimli örgüt mensubu 2013 yılında PKK/KCK terör örgütüne katıldı.

Alihan KALKAN (Cumhuriyet Halk Partisi Hakkari/Çukurca İlçesi İlçe Belediye Meclisi Üyesi Adayı)

Kardeşi ŞAHİN-SEKVAN-SERKEFT-ÇELE (K) Yusuf KALKAN isimli örgüt mensubunun 1994 yılında PKK/KCK terör örgütüne katıldığı, terör örgütü adına -sözde- Zagros eyaletinde faaliyet gösterdiği belirlendi.

FEVZİYE AKSAÇ (Cumhuriyet Halk Partisi Hakkari/Çukurca İlçesi İlçe Belediye Meclisi Üyesi Adayı)

Kardeşi GANİ (K) İzzet DOĞAN isimli örgüt mensubunun PKK/KCK terör örgütüne katılım yaptığı belirlendi.

KASIM ÇİFTÇİ (Cumhuriyet Halk Partisi Hakkari/Merkez İlçesi İlçe BelediyeMeclisi Üyesi Adayı)

Kardeşi Bedel ÇİFTÇİ isimli örgüt mensubunun 2014 yılında PKK/KCK terör örgütüne katıldı, aynı yıl içerisinde teslim oldu.

ŞÜKRÜ ECER (Cumhuriyet Halk Partisi Hakkari/Çukurca İlçesi İl Genel Meclisi Üyesi Adayı)

Oğlu Zekeriya ECER isimli örgüt mensubu 2015 yılında PKK/KCK terör örgütüne katıldı.

CHP Saadet ve İYİ Partinin PKK ile bağlantılı adayları

BURHAN YANIK (Cumhuriyet Halk Partisi Hakkari/Yüksekova İlçesi Büyükçiftlik Beldesi Belde Belediye Meclis Üyesi Adayı)

Koruculuk yaptı ve PKK/KCK terör örgütüne mühimmat ve maddi yardımda bulundu.

2012-2013 yıllarında PKK/KCK terör örgütü faaliyetlerinden dolayı cezaevinde tutuklu/hükümlü olarak bulundu.

Kardeşi BOTAN-ROHANİ-REŞO (K) Nevzat ÇİFTÇİ isimli örgüt mensubunun PKK/KCK terör örgütü adına Irak’ta faaliyet gösterdiği biliniyor.

CHP Saadet ve İYİ Partinin PKK ile bağlantılı adayları


MUAYYET AKDEMİR (Cumhuriyet Halk Partisi Hakkari/Çukurca İlçesi İlçe Belediye Meclisi Üyesi Adayı)

Kardeşi BRİNDAR-XUNREJ (K) Muafik AKDEMİR isimli örgüt mensubunun PKK/KCK terör örgütü adına kırsal alanda faaliyet gösterdiği ve öldüğü değerlendirildi.

RUKİYE EROL (Cumhuriyet Halk Partisi Hakkari/Merkez İlçesi İlçe Belediye Meclisi Üyesi Adayı)

2010 yılında Hakkari/Yüksekova ilçesinde örgüte müzahir şahısların gerçekleştirdiği yürüyüş/oturma eylemine katıldı. Kardeşi AMARA (K) Devlethan EROL isimli örgüt mensubunun PKK/KCK terör örgütü adına kırsal alanda faaliyet gösterdiği belirlendi.

CHP Saadet ve İYİ Partinin PKK ile bağlantılı adayları


MEHMET SELİM BİLİCİ (Cumhuriyet Halk Partisi Hakkari/Yüksekova İlçesi İl Genel Meclisi Üyesi Adayı)

Kardeşi BAGER-KENDAL (K) Müslüm BİLİCİ isimli örgüt mensubunun PKK/KCK terör örgütü adına kırsal alanda faaliyet gösterdiği ve 2003 yılında tutuklandığı biliniyor.

CHP Saadet ve İYİ Partinin PKK ile bağlantılı adayları

BÜLENT ŞİMŞEK (Cumhuriyet Halk Partisi Hatay/İskenderun İlçesi İlçe Belediye Meclisi Üyesi Adayı)

Kardeşi Nezir ŞİMŞEK isimli şahsın 1996 yılında PKK/KCK terör örgütüne yardım yataklık yapmaktan tutuklandı.

KEMAL DUMAN (Cumhuriyet Halk Partisi Hatay/Payas İlçesi İlçe Belediye Meclisi Üyesi Adayı)

Müzahir şahıslar organizesinde 2014 yılında Hatay/Payas ilçesinde gerçekleştirilen Nevruz etkinliğine katıldı.

İbrahim ONAY (Cumhuriye Halk Partisi-Iğdır/Merkez/Hoşhaber Belde Belediye Meclis Üyesi Adayı)

09.10.2011 tarihinde terör örgütü güdümünde Bursa ili Gemlik ilçesine yapılacak yürüyüşe katılmak üzere Iğdır’dan hareket eden ancak gidişine izin verilmeyen 76 DF 514 plaka sayılı minibüste yer aldı.

PKK/KCK terör örgütü adına faaliyetlerde bulunmak suçundan Gümüşhane E Tipi Kapalı Cezaevinde yatmakta olan Aziz ÇAM isimli şahsı 17.02.2010 günü ziyaret etti.

Zeki ERDOĞAN (Cumhuriyet Halk Partisi-Iğdır/Merkez/Hoşhaber Belde Belediye Meclis Üyesi Adayı)

21.01.2010 tarihinde gözaltına alınan ve 23.01.2010 günü adli makamlara sevk edilen (12) şahıstan aralarında BDP’li belediye başkanı Mehmet Nuri GÜNEŞ, Hoşhaber beldesi kapatılan DTP’li eski belediye başkanı Nusret ARAS, BDP’li Iğdır il genel meclis üyesi Mecit BAŞDAŞ, BDP Iğdır il başkanı Şebap ÇELİK’in de bulunduğu (8) şahsın 24.01.2010 tarihinde tutuklanması sonrasında, 25/01/2010 günü yapılan protesto eylemlerinde çıkan olaylarda (3)’ü yaşı küçük çocuk olmak üzere toplam (54) kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan şahıslar arasında Zeki ERDOĞAN da yer aldı.

Nurettin YALÇIN (Cumhuriyet Halk Partisi-Iğdır/Merkez/Hoşhaber Belde Belediye Meclis Üyesi Adayı)

Geçmiş dönemlerde İstanbul/Çekmeköy ilçe BDP’de düzenlenen organizasyonlara katıldı.

Babası Mecit YALÇIN 23.04.1994 günü PKK/KCK terör örgütüne yardım ve yataklık ettiği gerekçesi ile sevk edildiği adlı makamlarca tutuklandı.

Kendisinin ve ailesinin çervelerinde terör örgütüne müzahir şahıslar olarak tanınıyor.

SEDAT AĞGÜN (Cumhuriyet Halk Partisi-Iğdır/Merkez/Hoşhaber Belde Belediye Meclis Üyesi Adayı)

PKK/KCK terör örgütünün illegal gençlik yapılanması YDG-H (Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi) içerisinde faaliyet yürüten şahıslarca 19 Mayıs 2013 pazar günü KahramanmaraşGaziantep yolu 20.km sinde bulunan Kapıçam Mesire Alanında yapılan müzikli piknik etkinliğine katılanlardan Kahramanmaraş BDP içerisinde faaliyet gösteren şahıslar ile Sütçü İmam Üniversitesi’nde öğrenim gören ve YDG-H içerisinde faaliyet yürüten şahıslardan açık kimliği tespit edilen (292) kişiye ait listede ismi yer alıyor.

YUSUF ÖVÜNÇ (Cumhuriyet Halk Partisi-Iğdır/Merkez/Hoşhaber Belde Belediye Meclis Üyesi Adayı)

Iğdır ili Hoşhaber Beldesinde kent meclisi çalışmaları kapsamında oluşturulan meclis içerisinde olduğu ayrıca Hoşhaber’deki meclis içerisinden bazı şahısların merkezde ki kent meclisine temsilci olarak katılacağı şeklinde adı geçen şahıs olduğu tespitedildi.

TUĞBA DÖNMEZ (Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul/Ataşehir İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

2007 yılında Mlkp terör örgütünün Öğrenci Gençliğine Yönelik Legal Alan Seksiyonu Sosyalist Gençlik Derneği Federasyonu (Sgdf) içerisinde faaliyet gösterdi.

2015 yılında İstanbul İlinde PKK/KCK Terör Örgütü güdümünde Beyoğlu İlçesinde gerçekleştirilen Mahalle Meclis Toplantısına katıldı.

Kardeşi Agit (K) Agid DÖNMEZ isimli örgüt mensubu PKK/KCK terör örgütü adına faaliyet gösterirken 2015 yılında teslim oldu.

2016 yılında Doğu ve güneydoğu illerimiz başta olmak üzere ülkemiz genelinde PKK/KCK terör örgütüne yönelik güvenlik güçlerimizin icra ettiği operasyonlar ve doğu ve güneydoğu illerimizde uygulanan sokağa çıkma yasaklarını protesto etmek ve metropollerden destek vermek amacıyla HDP (Halkların Demokratik Partisi) organizesinde İstanbul/Beyoğlu İlçesi’nden Diyarbakır iline gitti.

2019 yılında HDK (Halkların Demokratik Kongresi) 9.Kadın Genel Kongresi Ve HDK 9.Genel Kurul Toplantısına katıldı.

SEDAT KILIÇ (Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul/Maltepe İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

1992 yılllarında PKK/KCK terör örgütü mensuplarından olup; örgüte yardım, yataklık yaptığı, örgütün kırsal alandaki militan gruplarıyla ilişki kurduğu, örgütün şehir komitesi içerisinde faaliyet gösterdiği belirlendi.

2003 Bingöl/Solhan Dehap 1. olağan kongresinde Dehap Solhan delegesi olarak oy kullandı.

Kardeşi Kel Hasan (K) Vahit KILIÇ’ın PKK/KCK terör örgütü adına Almanya’daki örgüt mensuplarıyla ilişki içerisinde bulunduğu, örgütsel faaliyetlere katıldığı, yardım ve yataklık yaptığı, örgütle irtibatlı olarak uyuşturucu ticareti yaptığı ve yakalandığı tespit edildi.

İSMAİL BUDAK (Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul/Sancaktepe İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

1998 Yıllarında Hadep Kocaeli Gebze İlçe Teşkilatı içerisinde faaliyet gösterdi.

1998 Yıllarında Kocaeli/Gebze İlçesi Güzeltepe Beldesi PKK Komitesini oluşturanlar içerisinde yer aldı.

2003 Yılında Kocaeli/Gebze İlçesi Güzeltepe Beldesi Dehap İl Yenetim Kurulu Teşkilatının 15/08/2003 Tarihinde Yapmış Olduğu Olağan Kongrede Yönetim Kurulu Başkanlığına seçildi.

2004 Yılında PKK/KCK terör örgütü güdümünde yayın yapan Ülkede Gündem, Özgür Halk ve Azadiye Welat isimli dergi ve gazetelerin dağıtım işlerinde yer aldı.

2008 Yıllarında Kocaeli ilinde DTP (Demokratik Toplum Partisi) içerisinde faaliyet yürüttü, eylem/etkinliklere katıldı ve delege oldu.

2010 Yıllarında Kocaeli ilinde BDP (Barış ve Demokrasi Partisi) içerisinde faaliyet yürüttü ve eylem/etkinliklere katıldı.

2016 Yıllarında Kocaeli ilinde HDP içerisinde faaliyet yürüttüğü ve eylem/etkinliklere katıldı.

Kardeşi Hogir (K) Cihangir BUDAK isimli örgüt mensubunun PKK/KCK terör örgütü adına faaliyet gösterirken 1992 yılında etkisiz hale getirildi.

CİHAN YAVUZ (Cumhuriyet Halk Partisi-İstanbul/Şişli-İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

18/11/1998 günü saat 19.15 sıralarında İstanbul ili Kadıköy ilçesi Bağdat Caddesi üzerinde bulan BP benzin istasyonuna yakın yol üzerine molotof kokteyl atılması ve “biji serok apo” ibareli pankartın bulunması olayıyla ilgili şahısların 34 TEM 09 plakalı ticari oto ile kaçtıkları tespit edilmesi üzerine yakalanarak gözaltına alındı.

İstanbul 1.bölgeden sorumlu HDP il yöneticisi ayrıca düzenlenen eylem/etkinliklere katıldı.

İstanbul/Sultanbeyli’de aralarında MAŞALLAH (K) Mahşuk KARLIDAĞ’ında aralarında bulunduğu PKK/KCK (Devrimci Gençlik İnisiyatifi) (DGİ) mensuplarınca Nisan 2016 ayında hazırlanan ve Sultanbeyli/Kent Meydanı yakınlarındaki bir adreste naylon pankartlara sarılı halde saklanmakta olan 7-8 adet molotof kokteyli 4-5 adet el yapımı patlayıcı (EYP) ile birlikte 1 adet pompalı tüfek ve bu tüfeğe ait şerit halınde dizili fişeklerin 11/08/2016 saat:20.00- 21.00 sularında,- Selahattin Yilmaz ,- Burhan Taşdemir ,- Mustafa Cengiz ,- İzzettin Yıldız ,- Yaşar Çiceklidal ,- Cihan Yavuz isimli şahsılar tarafından Burhan Taşdemir’e ait beyaz renkli kapalı kasa kamyonet ile başka bir yere nakledildiği ayrıca nakil sırasında söz konusu malzemenin sebze meyve kasaları ile kamufle edildiği tespit edildi.

PKK/KCK terör örgütü adına işbirlikçilik yaptığı, Sosyal medya üzerinden terör örgütü propagandası yapan, örgüt güdümünde gerçekleştirilen eylem/etkinliklere katılan ve haklarında örgütsel faaliyetlerde bulunduğu şeklinde ihbarda bulunulan şahıslardan olduğu bilinmektedir.

ENGİN YARDIMCI (Cumhuriyet Halk Partisi-İstanbul/Şişli-İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

Geçmiş dönemlerde HADEP İstabul /Şişli İlçe Yönetim Kurulu Başkanı ve organize edilen eylem/etkinliklere katıldı.

05.02.2002 günü İstanbul ilinde gözaltına alınan ve çıkartıldığı adli mercilerce serbest bırakılan İsmail ALTAN’ın ifadesinde, 1998 yılında Şişli Hadep İlçe Başkanı olduğu ve makbuz karşılığında toplanan bağışları kırsal alana gönderdiğini beyan ettiği şahıs.

29 Mart 2009 tarihinde yapılan yerel seçimlerde Şişli DTP belediye başkan adayı oldu.

PKK/KCK terör örgütünün şehir örgütlenmesi kent meclisi ile kent meclisi paralelinde faaliyet gösteren DTK (demokratik toplum kongresi) içerisinde faaliyet yürüten Engin YARDIMCI, 02/10/2015 Cuma günü saat 05.00 sıralarında operasyonda gözaltına alındı.

İstanbul HDP il yöneticisi ayrıca düzenlenen eylem/etkinliklere katıldığı biliniyor.

HALİS ŞİMŞEK (Cumhuriyet Halk Partisi-İstanbul/Esenyurt-İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

Geçmiş dönemlerde Ankara-Anafartalar Caddesi 72/6 Sayılı yerde faaliyet gösteren Uğur Kuyumcu Dükkanı Soygunu ile ilgili yakalandı.

PKK/KCK terör örgütüne kurye/işbirlikçi faaliyetlerde bulunduğu tespit edildi.

AHMET BAŞBAYDAR (Cumhuriyet Halk Partisi-İstanbul/Üsküdar-İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

Geçmiş dönemlerde bölücü ve Ermeni örgütler ile ilişkili.

PKK/KCK terör örgütü adına faaliyetlerde bulundu.

PKK/KCK yönelik olarak sürdürülen operasyonunda PKK/KCK faaliyetlerinden dolayı 10/01/1995 günü yakalanarak gözaltına alınan sorgulamasına mütakiben serbest bırakıldı.

MEHMET ALİ TÜY (Cumhuriyet Halk Partisi-İstanbul/Beşiktaş-İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

12.12.2009 günü Ordu Fatsa İlçe teşkilatının açılış töreninde THD ( Türkiye Değişim Hareketi) konuşmacı olarak katıldığı ve parti kurucusu.

18 Eylül-19 Ekim 2013 tarihleri arasında Irak’ın Kuzeyine Kandil alanına giden şahıslar listesinde ismi geçti.

PKK/KCK terör örgütü adına faaliyetlerde bulunduğu biliniyor.

ZEKİ İBİŞHÜKÇÜ (Cumhuriyet Halk Partisi-İstanbul/Beşiktaş-İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

08.05.2010 tarihinde İstanbul ili Beyoğlu İlçesi Taksim semtinde bulunan Elite World Hotel’de “Demokratikleşme Süreci Ve Kürt Sorunu” konulu sempozyumun yapıldığı ve sempozyumla ilgili konuşma metninin www.demokratikacilimayurttaskatkisi.org isimli internet sitesinde imzaya açıldığı öğrenilmiştir. Ayrıca internette yayınlanan söz konusu sempozyuma ait dokümanda ilk çağırıcılar isimli listede adı geçiyor.

PKK/KCK terör örgütü adına faaliyetlerde bulunduğu biliniyor.

EMİN APAYDIN (Cumhuriyet Halk Partisi-İstanbul/Sancaktepe-İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

PKK/KCK terör örgütü adına faaliyetlerde bulundu.ğu tespit edildi.

Geçmiş dönem HDP güdümünde ve PKK/KCK terör örgütü müzahir oluşumlar içerisinde düzenlenen eylem/etkinliklere katıldı.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesinde eğitim görmekte iken, PKK/KONGRA-GEL terör örgütünün gençlik yapılanması içerisindeki faaliyetlerinden dolayı 2006 yılı içerisinde tutuklandı ve cezaevinden tahliye olduktan sonra 06/11/2006 tarihinde okuldan atıldı.

Erzurum 2 Nolu Ağır Ceza Mahkemesinde 24.03.2009 günü görülen mahkemesi neticesinde 25 günlük hapis cezasına çarptırıldı.

19.07.2012 günü Şırnak İli Cizre ilçesinde yakalanarak gözaltına alınan SOREJ (K) Erdal Emeç isimli örgüt mensubunun üzerinden çıkan dökümanlarda ismi geçen şahıs.

MEHMET SAİT KARAKUŞ (Cumhuriyet Halk Partisi-İstanbul/Sancaktepe-İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

PKK/KCK terör örgütü adına kurye/işbirlikçi faaliyetlerde bulunduğu belirlendi.

21.12.2006 tarihinde kesinleşen, DTP (Demokratik Toplum Partisi) Erzurum-Karayazı ilçe teşkilatına ait (376) kişilik delege listesinde adı yer aldı.

Şahsın kızı Zana KARAKUŞ 2013 yılı ağustos ayı içerisinde İstanbul ilinden PKK/KCK terör örgütünün kırsal alanına katıldı ve Suriye Derik bölgesinde silahlı faaliyet gösterdiği esnada öldü.

Şahsın oğlu Rohat KARAKUŞ 01.01.2014 PKK/KCK terör örgütünün kırsal alanına katıldı, 23/03/2014 tarihinde Şırnak İli Habur Sınır Kapısından Türkiye’ye giriş yaptı.

CHP Saadet ve İYİ Partinin PKK ile bağlantılı adayları

BEHÇET GÜVEN (Cumhuriyet Halk Partisi İzmir/Bayraklı İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

2013-2019 Yıllarında PKK/KCK terör örgütü suçundan ceza infaz kurumunda yatmakta olan terör örgütü mensuplarını ziyaret etti.

CHP Saadet ve İYİ Partinin PKK ile bağlantılı adayları

SEVAL BOZKURT (Cumhuriyet Halk Partisi İzmir/Menemen İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

2010 Yıllarında PKK/KCK terör örgütü güdümünde DYGM (Demokratik Yurtsever Gençlik Meclisi) içerisinde İzmir İlinde faaliyet gösterdi.

2010 Yıllarında İzmir İlinde korsan gösteri ve güvenlik güçlerine/araçlarına yönelik havai fişek atma, taşlı/sopalı saldırı eylemi gerçekleştirdi.

2010 Yılında PKK/KCK terör örgütü güdümünde yayın yapan Özgür Halk Dergisi içerisinde yer aldı.

CHP Saadet ve İYİ Partinin PKK ile bağlantılı adayları

MURAT KAYA (Cumhuriyet Halk Partisi İzmir/Bornova İlçe Belediye MeclisÜyesi Adayı)

2000 Yıllarında Hadep İzmir İl Yönetim Kurulunda yer aldı.

2000 Yıllarında Hadep İzmir İl Teşkilatı içerisinde faaliyet gösterdi.

2008 Yıllarında İzmir/Konak ilçesinde DTP (Demokratik Toplum Partisi) içerisinde faaliyet yürüttü, eylem/etkinliklere katıldı ve delege oldu.

CHP Saadet ve İYİ Partinin PKK ile bağlantılı adayları

ÇETO ÇAMLIBEL (Cumhuriyet Halk Partisi İzmir/Bornova İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

2000-2001 Yıllarında DBP (Demokrasi Ve Barış Partisi) İl Başkanı oldu.

2012 Yıllarında Psk(Kürdistan Sosyalist Partisi) örgütüne mensup şahısların öncülüğünde, bölücü/bölgeci ve kürtçü örgütler tarafından oluşturulan Hak-Par(Hak Ve Özgürlükler Partisi) içerisinde İzmir İl Yönetiminde yer aldı.

ORHAN ULAŞZADE (Cumhuriyet Halk Partisi İzmir/Aliağa İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

1997 Yılında PKK/KCK terör örgütü mensubu olmak suçundan Diyarbakır E tipi cezaevinde yattı ve tahliye oldu.

1997 Yıllarında İzmir/Aliağa Hadep teşkilatı 1. olağanüstü kongresi sonucu ilçe yönetim kuruluna seçildi, eylem/etkinliklere katıldı.

CHP Saadet ve İYİ Partinin PKK ile bağlantılı adayları

AYDIN KIZILKAYA (Cumhuriyet Halk Partisi İzmir/Karşıyaka İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

2002 Yıllarında PKK/KCK terör örgütüne müzahir iş adamlarını bir araya getirmek ve örgüte finansal destek sağlamak amacıyla Avrupa genelinde faaliyet gösteren (karzas) isimli örgütlenmeye (disibad) kurucu üyesi olarak destek verdi.

2012 Yılında PKK/KCK terör örgütü güdümünde Diyarbakır ilinde yayın yapan Diyarbakır Özgür Haber isimli yerel gazetenin 18.11.2012 tarihli sayısında, açlık grevine destek verdi.

CHP Saadet ve İYİ Partinin PKK ile bağlantılı adayları

AMİNE ÇİÇEK (Cumhuriyet Halk Partisi İzmir/Menderes İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

2018 Yılında HDP İzmir/Menderes ilçe Eşbaşkanı oldu.

2018 Yıllarında İzmir ilinde HDP içerisinde faaliyet yürüttü ve eylem/etkinliklere katıldı.

CHP Saadet ve İYİ Partinin PKK ile bağlantılı adayları

ÖZGÜR ÖZCAN (Cumhuriyet Halk Partisi İzmir/Çiğli İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

1998 Yılında Bursa Özel Tip Cezaevi’nde yatmakta olan PKK/KCK terör örgütü mensubu şahsı ziyaret etti.

CHP Saadet ve İYİ Partinin PKK ile bağlantılı adayları

MAHMUT ESAT ASLAN (Cumhuriyet Halk Partisi İzmir/Konak İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

1969 yılında İstanbul/Beyoğlu-Tepebaşı, Yenitepebaşı Gazinosu’nda tertip edilen “doğu gecesi”ni düzenledi.

1969 yılında Mardın Kültür Ve Yardımlaşma Derneği’nin genel kurul toplantısında üyeliğe seçildi.

İmam KOCADAĞ (Cumhuriyet Halk Partisi İzmir/Çiğli İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

2017 Yılında PKK/KCK terör örgütü mensuplarına milis/işbirlikçilik yaptığı güvenlik güçlerimizin hareketliliğini aktardığı tespit edildi.

Sadık ARAZ (Cumhuriyet Halk Partisi İzmir/Kınık İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

2018 Yılında İzmir ilinde HDP içerisinde faaliyet yürüttü. İzmir il merkezi ve ilçeleri teşkilatında yer aldı.

CHP Saadet ve İYİ Partinin PKK ile bağlantılı adayları

Ramazan ÖZEK (Cumhuriyet Halk Partisi İzmir/Menemen İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

1993 yılında Muş/Malazgirt ilçesinde YSE’ye ait kamyon, kepçe ve greyderlerin yakılması eylemine katıldı, Malazgirt çevresinde meydana gelen olaylardan bu şahsın haberinin olduğu, PKK/KCK terör örgütü mensuplarına yardım yataklık yaptığı belirlendi.

1999 yılında Hadep Muş/Malazgirt İlçe Başkanı seçildi.

2003 yılında Muş ili Dehap üyeliği yaptı.

2012 yıllarında Muş ilinde BDP (Barış ve Demokrasi Partisi) içerisinde faaliyet yürüttü ve eylem/etkinliklere katıldı.

2015 yılında Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Ve Halkların Demokratik Partisi (HDP) Bulanık, Malazgirt Ve Varto İlçe Teşkilatları organizesinde “Sözde Abdullah Öcalan’ın Tecridini” protesto etmek amacıyla, 20/07/2015 tarihinde Muş/Malazgirt ilçesinde düzenlenen basın açıklamasına katıldı.

2018 Yılıda Muş ilinde DBP içerisinde faaliyet yürüttü ve eylem/etkinliklere katıldı.

2018 yılında KCK/TM (Kürdistan Demokratik Topluluğu/Türkiye Masası) yapılanmaları içerisinde faaliyet yürüttü.

Gülüş KARAKARTAL (Cumhuriyet Halk Partisi İzmir/Karabağlar İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

Kardeşi Erdal MUNZUR (K) Hamit DEMİRPENÇE isimli örgüt mensubunun PKK/KCK terör örgütü adına Suriye’de faaliyet gösterdiği,

2012 yılında kardeşi Erdal MUNZUR (K) Hamit DEMİRPENÇE (24100719846) isimli örgüt mensubunu Irak/Erbil şehrinde ziyaret ettiği belirlendi.

CHP Saadet ve İYİ Partinin PKK ile bağlantılı adayları

Mehmet Şerif DEMİR (Cumhuriyet Halk Partisi İzmir/Konak İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

1992-2018 Yıllarında PKK/KCK terör örgütü mensupları ile irtibatlıydı.

2000 yılında PKK/KCK terör örgütü suçundan yatan şahısları ziyaret etti.

Kardeşi Abdullah DEMİR isimli örgüt mensubu PKK/KCK terör örgütü adına faaliyet gösterirken 1997 yılında etkisiz hale getirildi.

Abdullah DEMİR (Cumhuriyet Halk Partisi Kahramanmaraş/Pazarcık İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

2010 Yılında Bitlis/Adilcevaz BDP (Barış Ve Demokrasi Partisi) İlçe Teşkilatı açılışına katıldı. Teröristbaşı lehinde slogan atıldı.

Ali KOCAHAL (Cumhuriyet Halk Partisi Kahramanmaraş/Pazarcık İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

2014 Yıllarında Kahramanmaraş/Pazarcık ilçesinde HDP ilçe yönetim kurulu üyesi olduğu içerisinde faaliyet yürüttü ve eylem/etkinliklere katıldı.

2014 Yıllarında Kahramanmaraş/Pazarcık ilçesinde HDP ilçe delegesi seçildi.

2015 yılında, 2013 tarihinde Fransa’nın başkenti Paris’te öldürülen üç kadın örgüt mensubundan biri olan Rojbin (k) Fidan Doğan’ın Kahramanmaraş/Nurhak ilçesi Barış Beldesi hançıplaklar mahallesi (köyü) mezarlığında bulunan mezarı başında düzenlenen anma programına katıldı.

CHP Saadet ve İYİ Partinin PKK ile bağlantılı adayları

İHSAN KARAKURT (Cumhuriyet Halk Partisi Kars/Sarıkamış İlçesi İl Genel Meclis Üyesi Adayı)

1988-1990 yılında PKK/KCK terör örgütüne yardım yataklık yaptı.

PKK/KCK terör örgütü faaliyetlerinden dolayı 1990 yılında gözaltına alındı ve tutuklanarak Erzincan Özel Tip Cezaevine gönderildi.

Ali BİLGİN (YIRTIK) (Cumhuriyet Halk Partisi Kars/Selim İlçesi İlçe Beledite Meclisi Üyesi Adayı)

1999 tarihinde yapılan yerel seçimlerde HADEP Selim ilçe Belediye Meclis üyesi oldu.

2014 tarihinde Kars/Selim ilçesi BDP üyesi ve delegesi olduğu tespit edildi.

CHP Saadet ve İYİ Partinin PKK ile bağlantılı adayları

İSMAİL YILDIRIM (Cumhuriyet Halk Partisi Kars/Selim İlçesi İl Genel Meclis Üyesi Adayı)

1990 yılında PKK/KCK terör örgütüne yardım yataklık yaptı.

GÜVEN ÇELİK (Cumhuriyet Halk Partisi Kars/Merkez İl Genel Meclis Üyesi Adayı)

2001 yılında HADEP Gençlik Kolları Saymanı olduğu, 2002 yılında PKK/KCK terör örgütüne yardım yataklık yaptığı gerekçesiyle tutuklanarak Kars/Merkez Kapalı Cezaevine gönderildi.

HDP ile Geçmiş dönemlerdeki HDP güdümündeki siyasi partilerin ve PKK/KCK terör örgütü organizesinde gerçekleştirilen eylem/etkinliklere katıldı.

29 Mart 2009 yerel seçimlerinde DTP İl Genel Meclisi Üyesi Adayı oldu.

2011 yılındaki BDP Kars İl Kongresinde Disiplin Kurulu Yedek Üyesi oldu.

2014 yerel seçimlerinde BDP İl Genel Meclisi Üyesi Adayı oldu.

Etkisiz hale getirilen PKK/KCK/PYD/YPG terör örgütü mensuplarının taziyelerine katıldı.

DBP Kars İl Genel Meclisi üyesiyken 2016 yılında partiden ihraç edildi.

CHP Saadet ve İYİ Partinin PKK ile bağlantılı adayları

ZEYNEP COŞAR (Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri/Sarız İlçesi İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

Kardeşi CÖMERT (K) İbrahim ŞEN’in PKK/KCK terör örütünün Irak’ın kuzeyindeki kamplarında kamp sorumluluğu yaptı ve 2004 yılında eşi MİZGİN ŞEN (K) İlknur ŞEN ile örgütten ayrılarak İngiltere’ye yerleşti.

2018 yılında gözaltına alınan HDP Eski İl Başkanı Kenan MARAŞLI isimli şahsın üzerinden çıkan dijital verilerde, 1 Kasım sandık görevlileri listesinde ismi bulunuyordu.

KUDRET DİLMAÇ (Cumhuriyet Halk Partisi Kırıkkale/Balışeyh ilçesi İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

2015 yılında HDP Kırıkkale Merkez İlçe Yönetim Kurulu Üyesi olduğu tespit edildi.

Balışeyh ilçesindeki doğu kökenli şahısları ziyaret ederek HDP ve PKK/KCK terör örgününün propagandasını yaptı.

CHP Saadet ve İYİ Partinin PKK ile bağlantılı adayları

ALAATTİN ENÜL (Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli/Kartepe İlçesi İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

1998 yılında PKK/KCK terör örgütü adına kırsala eleman temin ettiği gerekçesiyle gözaltına alındığı ve ifadesi akabinde serbest bırakıldı.

HDP ile geçmiş dönemlerdeki HDP güdümündeki siyasi partilerin ve PKK/KCK terör örgütü organizesinde gerçekleştirilen eylem/etkinliklere katıldı.

2008 yılında gerçekleştirilen DTP 1. Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı ile ilgili 3713 sayılı yasaya muhalefet suçundan gözaltına alındı ve ifade akabinde serbest bırakıldı.

2009 yerel seçimlerinde Derince ilçesinden DTP İl Genel Meclisi Adayı oldu.

Etkisiz hale getirilen PKK/KCK terör örgütü mensuplarının taziyelerine katıldı.

2012 yılında BDP İzmit delegesi oldu.

2016 yılında HDP Kocaeli İl Yönetim Kurulu Yedek Üyesi oldu.

METİN BÜTÜN (Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli/Gebze İlçesi İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

HDP ile geçmiş dönemlerdeki HDP güdümündeki siyasi partilerin ve PKK/KCK terör örgütü organizesinde gerçekleştirilen eylem/etkinliklere katıldı.

2014 yılında gerçekleştirilen HDP Gebze İlçe Teşkilatı 1. Olağan Genel Kongresi delegesi oldu.

CHP Saadet ve İYİ Partinin PKK ile bağlantılı adayları

ZAKİRE DÜNDAR AYDIN (Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli/Gebze İlçesi İlçeBelediye Meclis Üyesi Adayı)

1999 yılında gerçekleştirilen Nevruz kutlamalarında yasa dışı slogan atılması olayıyla ilgili gözaltına alındı ve ifade akabinde serbest bırakıldı.

HDP ile Geçmiş dönemlerdeki HDP güdümündeki siyasi partilerin ve PKK/KCK terör örgütü organizesinde gerçekleştirilen eylem/etkinliklere katıldı.

2016 yılında gerçekleştirilen HDP Kocaeli İl Teşkilatı 1. Olağanüstü Kongresinde asil üye oldu.

PKK/KCK terör örgütünün kadın yapılanmaları içerisinde sorumlu düzeyde faaliyet gösterdi.

2018 yılında HDP Kocaeli İl Başkan Yardımcısı olduğu şeklinde bilgiler elde edilmiştir.

ESAT ALİOĞLU (Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli/Kartepe İlçesi İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

1994 yılında PKK/KCK terör örgütüne yardım/yataklık yaptığı gerekçesiyle gözaltına alındı ve tutuklandı. 2018 yılında HDP Kartepe İlçe Teşkilatı üyesi olduğu biliniyor.

MEHMET EMİN İNCE (Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli/Gebze İlçesi İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

2016 yılında yapılan HDP Gebze ilçe Kongresinde komisyon üyesiydi.

HDP/DBP organizesinde gerçekleştirilen eylem/etkinliklere katıldı.

2018 yılında HDP İl Teşkilatı üyesi olduğu belirlendi.

Ferzende YAKIN (Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli/Gebze İlçesi, İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

2008 yılında PSK (Kürdistan Sosyalist Partisi) görüşleri doğrultusunda faaliyet gösteren HAKPAR ile Kürtçü-Bülücü PDK/BAKUR (Kuzey Kürdistan Demokrat Partisi) örgütü fikirleri doğrultusunda faliyet gösteren KADEP birleşme kararı aldıkları ve yeni partinin kurucular kurulunda yer verilmesi düşünülen bölücü-bölgeci fikirlere sahip şahıslar arasında bulunan listede adının geçti.

Meliha ÖZGÖNEN (Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli/Darıca İlçesi, İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

2018 yılında Darıca ilçe HDP 2. olağanüstü kongresinde asil üye olarak seçildi.

CHP Saadet ve İYİ Partinin PKK ile bağlantılı adayları

Erol ADA (Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli/Darıca İlçesi, İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

06/05/2007 tarihinde DTP (Demokrat Toplum Partisi) Gebze İlçesi Darıca Belde Başkanlığına atandı.

2010 yılında BDP Kocaeli/Darıca ilçe yönetimine seçildiği, HDP (Halkların Demokratik Partisi) organizesinde yapılan etkinliklere katıldı.

2008 yılında Irak’ın kuzeyinde faaliyet gösteren örgüt mensuplarıyla irtibatlı olduğu,

PKK/KCK terör örgütüne müzahir şahısların kurmuş olduğu, yakınlarını kaybeden ailelerle Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (YAKAY-DER) içesinde Darıca ilçesinde sorumlu düzeyde, faaliyet gösterdiği,

PKK/KCK terör örgütünce önem atfedilen günler ile öldürülen örgüt mensupları için hazırlanan anma/etkinlik/programlara katıldığı,

PKK/KCK terör örgütü adına kırsal alanda öldürülen örgüt mensubu ailelerine destek vermek amacıyla legal/illegal eylemleri organize ettiği ve öldürülen örgüt mensuplarını –sözde- şehit olarak lanse ettiği,

PKK/KCK terör örgütüne müzahir olan ve yaşayan doğu kökenli şahısları hazırlanan etkinlik/programlara davet ederek örgüte sempatizan kazandırmaya çalıştığı,

05/02/2019 HDP (Halkların Demokratik Partisi) organizesinde; PKK/KCK terör örgütü elebaşı Abdullah ÖCALAN’a uygulanan -sözde- tecridin kaldırılması ve süresiz açlık grevine başlayan HDP Hakkari Milletvekili Leyla GÜVEN ile farklı illerde tutuklu/hükümlü bulunan örgüt mensuplarına destek vermek amacıyla yapılan basın açıklamasına katıldığı

31.03.2019 tarihinde ülkemiz genelinde yapılacak olan yerel seçimler öncesinde Kocaeli ilinde meydana gelebilecek legal/illegal eylemleri organize edebileceği,

Kardeşi KENDAL (K) Mehmet ADA (isimli örgüt mensubunun 1996 yılında Güvenlik Güçlerimizle girdiği çatışmada etkisiz hale getirildiği belirlenmiştir.

CHP Saadet ve İYİ Partinin PKK ile bağlantılı adayları

Osman KURUM (CHP Kocaeli/Gebze İlçesi, İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

1997-2001 yıllarında Bolu İzzet Baysal Üniversitesi’nde PKK/KCK terör örgütünün gençlik yapılanmasında faaliyet gösterdi.

2005-2010 yıllarında DEHAP-DTP-BDP Kocaeli il teşkilatları içerisinde faaliyet gösterdi, terör örgütüne müzahir şahıslardan partiye yardım adı altında para topladı, KCK/TM içerisinde Kocaeli ilinde sorumlu düzeyde faaliyet gösterdi.

2010 yılından günümüze; BDP-HDP-DBP Kocaeli il teşkilatları organizesinde gerçekleştirilen eylem/etkinliklere aktif olarak katılıyor, eylemlerin organizesinde yer alıyor.

CHP Saadet ve İYİ Partinin PKK ile bağlantılı adayları

Çetin YAMAN (Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli/Çayırova İlçesi, İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

20.05.2009 tarihinde DTP Genel Merkezi tarafından Çayırova İlçe yönetimine atandı.

17 Haziran 2012 günü yapılması planlanan BDP Kocaeli 2. olağan il kongresine ait delege listesinde Çayırova delegesi olarak isminin yer aldı.

Öldürülen örgüt mensupları için düzenlenen anma/etkinlik/programlara katıldı.

Erkek kardeşi BAZ KOSER (K) Seyithan YAMAN isimli örgüt mensubu kırsal alanda faaliyet göstermekteyken 2016 yılında yakalandığı ve halen cezaevinde.

CHP Saadet ve İYİ Partinin PKK ile bağlantılı adayları

Haydar ÇOBAN (Cumhuriyet Halk Partisi Konya/Kulu İlçesi, İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

2014 yılında BDP Kulu belediye encümeni adayları arasında yer aldı.

2014 yılında HDP kulu ilçe eş başkanlıklarına seçildi.

2015-2017 yılllarında HDP Konya il örgütü genel kongresinde kurul delegesi olarak katıldı.

Hakkında PKK terör örgütüne yardım ve yataklık yaptığı şeklinde ihbarda bulunuldu.

Şahsın ve ailesinin terör örgütüne müzahir şahıslar arasında yer aldıkları,

PKK/KCK terör örgütünce önem atfedilen günler ile öldürülen örgüt mensupları için hazırlanan anma/etkinlik/programlara katıldığı,

PKK/KCK terör örgütünün sempatizan kitlesini artırma faaliyetlerinde bulunabileceği belirlenmiştir.

Bülent KAZAN (Cumhuriyet Halk Partisi Konya/Kulu İlçesi, İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

1996-1997 yıllarında babası Hasan KAZAN’ın PSK (Kürdistan Sosyalist Partisi) içerisinde faaliyet gösteren örgüt mensuparıyla irtibatlı olduğu, kardeşi Nuran KAZAN’ın 1996 yılında Tıp fakültesi öğrencisi iken Tıp Fakültesi hastanesinden Konya ili E Tipi Cezaevinde yatan PKK terör örgütü mensuplarına ilaç temin ettiği belirlenmiştir.

1997 yılında Konya ili Kulu ilçesi DBP İlçe Başkanlığı yaptı.

Bülent KAZAN isimli şahsın Konya ilinde faaliyet gösteren Rehabilitasyon merkezlerinin özrü olmayan çocuklara özürlüdür şeklinde doktor raporu almak, özürlü olmayıp da özürlü raporu aldıkları çocukların ailelerine de maddi yardımda bulunmak, (para, gıda, odun, kömür bayramlarda yardım yapmak vb.) organize suç örgütü yapılanmasında faaliyet gösterdiği belirlenmiştir.

Jiyan Huri YALÇIN (Cumhuriyet Halk Partisi Konya/Kulu İlçesi, İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

11.02.2018 tarihinde yapılan HDP 3. olağan kongresine Kulu ilçesinden katıldı.

2018 yılında HDP Konya Milletvekili adayı oldu.

Nihat YILMAZ (Cumhuriyet Halk Partisi Konya/Kulu İlçesi, İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

6.12.2010 günü yapılan BDP Kulu ilçe kongresinde yönetim kurulu asil üyeliğine seçildi.

2012 yılında BDP Konya il örgütü 2. olağan kongresi delege listesinde yer aldı.

Cezavinde bulunan PKK/KCK terör örgütü mesuplarına destek amacıyla 09.11.2012 günü Konya ili Kulu ilçesinde başlatılan açlık grevine katılan şahıslardan olduğu, Suriye’deki terör unsurlarına yönelik düzenlenen “Afrin-Zeytindalı Harekatı” aleyhine sosyal medyada provakatif ve PKK/KCK-PYD/YPG terör örgütünün övücü mahiyettte paylaşımlar yaptığı tespit edildi.

PKK/KCK terör örgütünce önem atfedilen günler ile öldürülen örgüt mensupları için hazırlanan anma/etkinlik/programlara katıldı.

Mustafa AYKUT (Cumhuriyet Halk Partisi Konya/Kulu İlçesi, İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

1992 yılında İstanbul ilinde Mahmutpaşa Akbank şubelerine atılan molotof kokteyle ilgili çalışmalarda yakalandı.

23.09.2000 tarihinde Konya HADEP İl disiplin kurulu yedek üyeliğine seçildi.

İsveç makamlarınca terör örgütüne yakın olduğu şeklinde bilgiler elde edilmiştir.

CHP Saadet ve İYİ Partinin PKK ile bağlantılı adayları

İbrahim ERCAN (Cumhuriyet Halk Partisi Konya/Kulu İlçesi, İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

1995 yılı arşiv bilgilerinde bölücü terör örgütü PKK’ya eleman kazandırma faaliyetlerinde bulundu.

2001 yılı arşiv bilgilerinde Şahsın ve ailesinin terör örgütüne müzahir/sempati duyan şahıslar arasında yer aldıkları,

2002 yılında DEHAP Kulu ilçe yönetim kurulu üyesi olduğu şeklinde bilgiler elde edilmiştir.

CHP Saadet ve İYİ Partinin PKK ile bağlantılı adayları

Hamdiye RÜSTEMOĞLU (Cumhuriyet Halk Partisi Konya/Kulu İlçesi, İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

26.12.2010 günü yapılan BDP Kulu ilçe kongresinde yönetim kurulu yedek üyeliğine seçildi.

2012 yılında Barış Ve Demokrasi Partisi (BDP) Konya il örgütü’nün 2. Olağan Kongresi’nde BDP Genel Merkez delegeliğine seçildi.

28-29.05.2016 tarihlerinde yapılan HDP Cihanbeyli, Karatay, Kulu ilçe kongrelerinde parti yönetimine seçildi.

2014 yılında BDP İl başkanlığının düzenlediği ve “Biji Serok Apo, Selam Selam İmralıya Bin Selam” v.b. sloganların atıldığı “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” etkinliğine katılan şahıslar arasında yer aldı.

Erkek kardeşi CANFEDA (K) Osman UCAR isimli örgüt menubu kırsal alanda faaliyet göstermekteyken 2016 yılında teslim oldu.

Kız kardeşi Fatma UCAR’ın ise terör örgütü adına kırsal alanda faaliyet gösterdiği bilinmektedir.

Mehmet Ali ZİYANAK (Cumhuriyet Halk Partisi Manisa/Gölmarmara İlçesi İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

Türk Silahlı Kuvvetlerinin gerçekleştirdiği operasyonları protesto etmek amacı ile 03.02.2008 günü operasyon bölgesi olan Şırnak iline gitti.

Manisa ili Salihli ilçesinde ikamet eden ve İran topraklarında ölen PKK-KONGRA-GEL terör örgütü mensubu Rihan Çoban’ı 02.06.2008 günü ziyaret etti.

02/03/2010 tarihli BDP (Barış VE Demokrasi Partisi) Manisa ili Gölmarmara ilçe örgütü yönetim kurulu listesinde yönetim kurulu üyesi oldu.

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP)’nin Manisa ili Gölmarmara ilçe teşkilatınca 28/10/2011 günü gerçekleştirilen 1. Olağan Kongresi sonucunda BDP Gölmarmara ilçe yönetim kurulu üyesi seçildi.

Teröristbaşının 15/02/1999 tarihinde yakalanmasının yıl dönümü nedeniyle, 12/02/2012 günü BDP Manisa il teşkilatı organizesinde yapılan yürüyüş ve basın açıklaması eylemine katıldı.

Esma TOPRAK (Cumhuriyet Halk Partisi Manisa/Turgutlu İlçesi İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

2011-2012 yıllarında Trakya Üniversitesi içerisinde PKK/KCK terör örgütünün gençlik yapılanması içerisinde faaliyet gösterdi.

2014 yılında HDK Manisa’da faaliyet gösterdi.

2015 yılında gerçekleştirilen milletvekili genel seçimleri ile 2017 yılında gerçekleştirilen anayasa referandumunda HDP adına sandık görevlisi olarak faaliyet gösterdi.

Burhan İRK (Cumhuriyet Halk Partisi Manisa/Turgutlu İlçesi İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

2015 yılından günümüze dek HDP Manisa il teşkilatı organizesinde düzenlenen eylem/etkinliklere katıldı.

Abdurrahman TARİ (Cumhuriyet Halk Partisi Manisa/Gölmarmara İlçesi İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

20 Haziran 2009 tarihinde manisa ili DTP Gölmaramaka ilçe teşkilatınca gerçekleştirilen kongredeki delege listesinde yer aldı.

Muhsin ZENGİN (Cumhuriyet Halk Partisi Manisa/Turgutlu İlçesi İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

29.11.2015 günü Manisa ili Turgutlu HDP ilçe binası önünde Tahir ELÇİ’nin ölümünü protesto etti, devrim şehitleri adına saygı duruşunun yapıldığı ve gerilla marşının okunduğu eyleme katıldı.

Gökan Özgür ZIRHLI (Cumhuriyet Halk Partisi Manisa/Soma İlçesi İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

TSK’nın Zeytin Dalı Operasyonu kapsamında PKK/KCK terör örgütü lehinde sosyal medyada paylaşımlarda bulunduğundan dolayı 31.01.2018 günü gözaltına alındı, ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Mehmet Halil DURSUN (Cumhuriyet Halk Partisi Mardin/Dargeçit İlçesi İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

14.04.2015 tarihinde Mardin ili Dargeçit üzerinden PKK/KCK terör örgütüne katıldı. Irak’ta örgütün –sözde- Metina alanında faaliyet yürüttü. 21.04.2015 tarihinde örgütten kaçarak güvenlik güçlerine teslim oldu.

Metin DOĞANAY (Cumhuriyet Halk Partisi Mardin/Midyat İlçesi İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

2015 tarihinde PKK/KCK terör örgütü mensuplarına yardım ve yataklık yaptı, lojistik destek sağladı.

Şeyhmus KAYA (Cumhuriyet Halk Partisi Mardin/Nusaybin İlçesi İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

2010-2012 yıllarında PKK/KCK terör örgütünün gençlik yapılanması olan DYGM (Demokratik Yurtsever Gençlik Meclisi) içerisinde Konya Selçuklu Üniversitesi’nde faaliyet gösterdi.

CHP Saadet ve İYİ Partinin PKK ile bağlantılı adayları

Abdulkerim YILDIZ (Cumhuriyet Halk Partisi Mardin/Mazıdağı İlçesi İlçeBelediye Meclis Üyesi Adayı)

Terör örgütünün kırsal alanında faaliyet gösterdi ve 2005 yılında yakalanarak tutuklandı.

CHP Saadet ve İYİ Partinin PKK ile bağlantılı adayları

Hıdır ALTUN (Cumhuriyet Halk Partisi Mardin/Savur İlçesi İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

PKK/KCK terör örgütünün kırsal alanında silahlı faaliyet gösterdi, 1996 yılında yakalanarak tutuklandı.

Abdulhakim YÜKKOL (Cumhuriyet Halk Partisi Mardin/Dargeçit İlçesi İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

2008 yılında PKK/KCK terör örgütü mensuplarıyla görüştü.

Kardeşi Süleyman YÜKKOL’un terör örgütünün gençlik yapılanması içerisinde aktif faaliyet gösterdiği,

2018 yılında ‘Sigara kaçakçılığı’ suçundan hakkında işlem yaptığı belirlenmiştir.

Mehmet SEYHAN (Cumhuriyet Halk Partisi Mardin/Dargeçit İlçesi İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

Kız kardeşi olan Pınar SEYHAN, 2016 yılında PKK/KCK terör örgütünün kırsal alan kadrosuna katılım yaptı.

Mikail SÜER (Cumhuriyet Halk Partisi Mardin/Kızıltep İlçesi İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

Erkek kardeşi olan Musa SÜER, 2014-2015 yıllarında PKK/KCK terör örgütünün kırsal alan kadrosuna katıldı.

Mehmet SEYİTALİOĞLU (Cumhuriyet Halk Partisi Mersin/Toroslar İlçesi İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

1984 yılında Türkiye Ve Kuzey Kürdistan Kurtuluş Örgütü (TKKKÖ) mensubu olmak suçundan tutuklandı, 2012 yılında BDP Mersin il teşkilatı içerisinde faaliyet gösterdi.

23.11.2014 tarihinde Toroslar Saray Londra Düğün Salonunda düzenlenen, HDP (Halkların Demokratik Partisi) Toroslar kongresinde, HDP Toroslar İlçe Yönetimine seçildi.

Mersin ilinde 04.12.2018 günü ÇU TUAY-DER (Çukurova Tutuklu ve Hükümlü Aileleri ile Yardımlaşma Derneği) il binasında Abdullah Öcalan’a uygulanan -sözde- tecrit ile ilgili yapılan basın açıklamasına katıldı.

 ALİ DİNSEVER (Cumhuriyet Halk Partisi Mersin/Tarsus İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

Tarsus İHD (İnsan Hakları Derneği) üyesi.

Mersin Tarsus T1 Kampüs Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda tutuklu/hükümlü bulunan PKK/KCK terör örgütü mensuplarını muhtelif tarihlerde ziyaret etti.

Kendisi ve ailesi çervelerinde terör örgütüne müzahir şahıslar olarak tanınıyor.

CHP Saadet ve İYİ Partinin PKK ile bağlantılı adayları

HAYRETTİN YILDIZ (Cumhuriyet Halk Partisi Mersin/Toroslar İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

10/10/1990 tarihinde yasadışı PKK/KCK terör örgütüne yönelik yapılan çalışmada firari sanık olarak aranmakta iken Mersin’de yakalanarak tutuklandı.

13/03/1999 günü İsitanbul ili Göztepe semtinde bulunan Mavi Çarşı isimli alış-veriş merkezine molotof kokteyl atılması olayının faillerinden olduğu tespit edilen Metin YAMALAK isimli örgüt mensubunu Mersin ilinde kaldığı süre içerisinde evinde barındırdı. Şahıs Mersin Emniyet Müdürlüğünce 31/03/1999 günü gözaltına alınarak 02/04/1999 günü sevk edildikleri adli mercilerce tutuklandı.

24.09.2000 Tarihinde Mersin HADEP 4. Olağan Kongresinde Mersin İl Disiplin Kurulu Asil Üyeliğine seçildi.

PKK/KCK terör örgütü içerisindeki faaliyetlerinden dolayı Sivas E Tipi Kapalı Cezaevinde yatmakta olan oğlu Elhan YILDIZ isimli şahsı 24/07/2001 günü ziyaret etti.

Kendisi ve ailesi çervelerinde terör örgütüne müzahir şahıslar olarak tanınıyor.

MAHMUT TANIŞ (Cumhuriyet Halk Partisi Mersin/Toroslar İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

Mersin ilinde PKK/KCK terör örgütünün KCK/Toroslar ilçe yapılanmasında faaliyet yürüten şahıslarla irtibatlı, bu şahısların organize ettiği etkinliklere katılarak destek veriyor.

16.04.2017 tarihinde gerçekleştirilen referandumda evet oyu kullanacak şahısları tespit ederek baskı uyguladığı, kendisinin ve ailesinin çervelerinde terör örgütüne müzahir şahıslar olarak tanındıkları belirlenmiştir.

SEDAT AYKANAT (Cumhuriyet Halk Partisi Mersin/Tarsus İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

01/05/2003 tarihinde Tarsus Bağlar Mahallesi DEHAP Komisyon üyesi oldu.

Kendisi ve ailesi çervelerinde terör örgütüne müzahir şahıslar olarak tanınıyor.

CHP Saadet ve İYİ Partinin PKK ile bağlantılı adayları

EREN TÜRKER (Cumhuriyet Halk Partisi Mersin/Toroslar İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

Mersin Akdeniz ilçesi HDP Mahalle Komisyonları ve Parti Faaliyetleri içerisinde çalışma yürüten şahıslardan.

Kendisi ve ailesi çervelerinde terör örgütüne müzahir şahıslar olarak tanınıyor.

CHP Saadet ve İYİ Partinin PKK ile bağlantılı adayları

ERCAN ALP (Cumhuriyet Halk Partisi Mersin/Toroslar İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

PKK/KCK terör örğütüne yardım ve yataklık yapmak suçlarından 08.07.1994 günü Diyarbakır’da yakalanıp gözaltına alındı.

2005 yılında, örgüte müzahir Yeniden Özgür Gündem gazetesinin mali işler sorumlusu oldu.

PKK/KCK terör örgütü mensupları ailelerine muhtelif zamanlarda taziyelerde bulundu.

2010-2013 yılları arasında PKK/KCK terör örgütüne müzahir faaliyetlerinden dolayı Mersin, Hatay ve Gaziantep illerindeki cezaevlerinde hükümlü bulundu.

2013 yılından beri BDP/HDP içerisinde faaliyet yürütmekte.

Kendisi ve ailesi çervelerinde terör örgütüne müzahir şahıslar olarak tanınıyor.

HIDIR BERK (Cumhuriyet Halk Partisi Mersin/Toroslar İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

Şırnak ili Uludere ilçesi Ortaköy nüfusuna kayıtlı, Memi-Zeynep oğlu 01.11.1977 Çukurca doğumlu Hıdır BERK,

13.03.2016 tarihinde yapılan HDP Mersin 1.Olağan Kongresinde yönetim kurulu yedek üyesi olarak seçildi.

Mersin İHD (İnsan Hakları Derneği) üyesi.

Kendisi ve ailesi çervelerinde terör örgütüne müzahir şahıslar olarak tanınıyor.

YETER GÜZEL (Cumhuriyet Halk Partisi Mersin/Toroslar İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

2013 yılında BDP Mersin Teşkilatında faaliyet yürüttü.

Sözde KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanlığı tarafından Teröristbaşının -sözde- sağlığı ve güvenliğinin tehlikede olduğu bahanesiyle müzahir kitleye eylemsellik çağrısında bulunulması üzerine 06.11.2017 tarihinde Mersin Akdeniz HDP İlçe Binasında Teröröristbaşına uygulanan sözde tecritle ilgili yapılan basın açıklamasına katıldı.

Kendisi ve ailesi çervelerinde terör örgütüne müzahir şahıslar olarak tanınıyor.

ZAHİDE YAVUZ (Cumhuriyet Halk Partisi Mersin/Toroslar İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

Muhtelif tarihlerde PKK/KCK terör örgütü mensubu cenaze törenlerine katıldı.

Muhtelif tarihlerde, Teröristbaşına özgürlük için eylemlere katıldı.

Kendisi ve ailesi çervelerinde terör örgütüne müzahir şahıslar olarak tanınıyor.

NİZAMEDDİN BOZKURT (Cumhuriyet Halk Partisi Mersin/Toroslar İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

2016 yılında Mersin HDP İl Yönetiminde faaliyet yürüttü.

21.12.2016 tarihinde terör örgütü ile ilişkili ve irtibatlı olmaktan gözaltına alındı.

2017 yılında PKK/KCK terör örgütü mensubu olmaktan Karaman Cezaevinde tutuklu bulundu.

Kendisi ve ailesi çervelerinde terör örgütüne müzahir şahıslar olarak tanınıyor.

CHP Saadet ve İYİ Partinin PKK ile bağlantılı adayları

ŞENAY KIZMAZ (Cumhuriyet Halk Partisi Mersin/Tarsus İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

Gaziantep Özel Tip Cezaevinde PKK/KCK terör örgütü mensubu olmak suçundan yatmakta olan Yücel KIZMAZ’ı 31.12.2000 tarihinde ziyaret etti.

25.10.2009 günü Mersin Şahin Mahallesi DTP temsilciliğinin açılış töreninde “Sayın ÖCALAN, Bıji SEROK APO” şeklinde slogan atan şahıslar arasında yer aldı.

2015 yılında kırsala katılacakken işbirlikçi şahsın yakalanması nedeniyle kırsala katılamadı.

Kız kardeşi Zeynep KIZMAZ isimli örgüt mensubunun Irak’ta faaliyet göstermekteyken 2013 yılında uyurken üzerindeki bombanın piminin düşmesi sonucu öldü.

Kendisi ve ailesi çervelerinde terör örgütüne müzahir şahıslar olarak tanınıyor.

AYŞE SERTKAYA (Cumhuriyet Halk Partisi Mersin/Toroslar İlçe BelediyeMeclis Üyesi Adayı)

Kardeşi Ekrem ELÇİ’nin, 18 Şubat 1999 tarihinde Mersin’de Teröristbaşının ülkemize getirilmesini protesto eylemine katılmaktan tutuklanarak cezaevine konuldu.

Kardeşi Hasan ELÇİ isimli örgüt mensubu PKK/KCK terör örgütü adına Irak’ta faaliyet gösterdiği belirlendi.

Kendisi ve ailesi çervelerinde terör örgütüne müzahir şahıslar olarak tanınıyor.

Abdulselam DEMİR ( Saadet Partisi Mersin/Tarsus İlçesi İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

DİJVAR (K) Hasan DEMİR isimli örgüt mensubunun kardeşi. Babası Resul DEMİR isimli şahsın 1994 yılında PKK terör örgütü adına komite oluşturmak suçundan yakalandı, sevk edildiği adli mercilerce tutuklandı,

2001 tarihinde Mersin’de terör örgütü lehine slogan atmak ve korsan miting düzenlemek suçundan gözaltına alındı ve adli mercilere sevk edilmeksizin serbest bırakıldı.

2005 tarihinde teröristbaşı A.ÖCALAN’ın yargılanması ile ilgili olarak gönderilmesi için hazırlanan imza kampanyasını Mersin’de başlatan şahıslar arasında yer aldı.

2015 tarihinde Mersin’de HDP İlçe binasında HDP ve HDK bileşenleri olarak kriz masası kurulması ile ilgili düzenlenen toplantıya katıldı.

Şahsın avukat olduğu, cezaevinde tutuklu bulunan kardeşi DİJVAR (K) Hasan DEMİR isimli örgüt mensubunu çeşitli tarihlerde ziyaret ettiği bilinmektedir.

ERHAN ÇETİNKAYA (Cumhuriyet Halk Partisi Muğla/Menteşe İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

2010 yılında Şanlıurfa CHP Gençlik Kolları Başkanı olarak faaliyet yürüttü.

Kendisi ve ailesi çervelerinde terör örgütüne müzahir şahıslar olarak tanınıyor.

FEHMİ DEMİRTAŞ (Cumhuriyet Halk Partisi Muş/Korkut İlçesi Belediye Meclis Üyesi Adayı)

Erzurum Atatürk Üniversitesinde 21 Mart Nevruz kutlamaları dolayısıyla örgütsel faaliyetlerde bulunabileceği değerlendirilerek gözaltına alındı.

07.06.2013 Günü Korkut BDP İlçe Teşkilatında 14.00 İle 17:00 saatleri arasında BDP PM Üyesi Nejla Yıldırım başkanlığında seçim süreci ve kadın örgütlenmeleri konusunda halk toplantısına katıldı.

19.12.2014 tarihinde Muş Korkut DBP İlçe Teşkilatı binasında yapılan kongre sonucunda oluşturulan Korkut DBP İlçe Yönetim kurulun da yer aldı.

02.12.2015 tarihinde Muş Korkut DBP İlçe Binası’nda yapılan toplantıda Korkut’ta DBP’nin 1 ay içerisinde yeni yönetimini ve başkanını belirlemek için kurulan komisyon içerisinde yer aldı.

09.01.2016 günü 11.00 – 14.00 saatleri arasında 74 delegenin katılımıyla Muş Korkut DBP (Demokratik Bölgeler Partisi) İlçe Teşkilatı Eş Başkanı seçiminde oy kullanan şahıslar arasında yer aldı.

12 Şubat 2016 tarihinde yapılacak olan Muş Merkez DBP (Demokratik Bölgeler Partisi) İl Başkanlığı seçimi için Korkut ilçesinden 32 delegenin oy kullanacağı bahse konu delegeler arasında yer aldı.

Muş-Korkut İlçesi Sınırları içerisinde PKK terör örgütü yanlısı olup bu yönde propaganda yapan şahıslar arasında olduğu bilinmektedir.

CHP Saadet ve İYİ Partinin PKK ile bağlantılı adayları

HALİM AKBAL (Cumhuriyet Halk Partisi Muş/Varto İl Genel Meclis Üyesi Adayı)

2018 yılında PKK/KCK terör örgütü adına işbirlikçilik yaptığı, PKK/KCK terör örgütü adına Sözde Erzurum Eyaleti Doğu Gücü Varto kırsalında silahlı olarak faaliyet yürüten örgüt mensuplarının ikametine gelmesi durumunda barınma, gizlenme vb. durumlarda yardım ettiği/edebileceği, ayrıca şahsın PKK/KCK terör örgütü adına kurye/işbirlikçilik faaliyetlerinde bulunduğu ve faaliyetlerine ilerleyen süreçlerde de devam edebileceği belirlenmiştir.

İSMAİL GÜNDÜZ (Cumhuriyet Halk Partisi Muş/Bulanık İlçesi Yoncalı BeldesiBelediye Meclis Üyesi Adayı);

2009 yılında DTP (Demokratik Toplum Partisi) belediye başkan adayı olduğu belirlenmiştir.

Ayhan IŞIK ( Cumhuriyet Halk Partisi Muş/Varto İlçesi İl Genel Meclisi Üyesi Adayı)

2013 tarihinde PKK/KCK terör örgütü tarafından Muş/Varto ilçe merkezi ve köylerinde halk arasında meydana gelen anlaşmazlıkları örgüt eliyle çözüme kavuşturmak amacıyla kurulan köy meclisleri kapsamında Tuzlu köyünde görevlendirildiği tespit edilmiştir.

CHP Saadet ve İYİ Partinin PKK ile bağlantılı adayları


AHMET ŞENDUL (Cumhuriyet Halk Partisi Osmaniye/Toprakkale İlçesi İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

HEP Adana/Osmaniye ilçe yönetim kurulu üyeliği yaptı.

2006 yılında ülke genelinde başlatılan sözde ”Ben bir kürdistanlı olarak kürdistanda Abdullah Öcalan’ı siyasal iradem olarak kabul ediyorum” içerikli imza kampanyasında ele geçirilen dökümanlarda imzası bulunmaktadır.

İLHAMİ ZOR (Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya/Serdivan İlçesi İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

2013 yılında HDP il yönetim kurulu tarafından yapılan toplantıda, HDK Sakarya yürütmesi tarafından önerilen listede bildirilen şahıslar arasında yer aldı, HDP Serdivan ilçe yönetim kuruluna atandı.

CHP Saadet ve İYİ Partinin PKK ile bağlantılı adayları

İZZET CANBULAT (Cumhuriyet Halk Partisi Siirt/Baykan İlçesi Atabağı Beldesi Belde Belediye Meclis Üyesi Adayı)

2017 yılında Siirt Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülmekte olan soruşturma dosyasına esas olmak üzere, şüpheli Lütfü ALP isimli şahsın ikametinde yapılan aramalarda ele geçirilen not kağıdında, çalışma komisyonu olarak geçen dokümanda komisyon listesinde adı geçen şahıslar arasında yer almaktadır.

MUAMMER CANBULAT (Cumhuriyet Halk Partisi Siirt/Baykan İlçesi Atabağı Beldesi Meclis Üyesi Adayı);

2016 yılında HDP İlçe Binasında yapılan DBP kongresine katıldı.

HDP tarafından organize eylem ve etkinliklere katıldı.

2016 yılında DBP genel başkanının gözaltına alınmasını protesto etmek amacıyla yapılan eyleme katıldı.

2017 yılında PKK/KCK terör örgütü ile ilgili faaliyetlerinden dolayı Siirt Atabağ Belediye başkanı olarak görev yapmaktayken görevinden uzaklaştırıldı.

TEVFİK MACİT (Cumhuriyet Halk Partisi Siirt İl Genel Meclis Üyesi Adayı)

Siirt genelinde görev yapmakta olan gönüllü güvenlik korucularına yönelik olarak yapılan çalışmada, terör örgütleri ile irtibatlı/iltisaklı oldukları şeklinde haklarında istihbari mahiyette bilgiler elde edilen kişilere ait listede adı yer almaktadır.

CHP Saadet ve İYİ Partinin PKK ile bağlantılı adayları

KADRİ BİLGİZ (Cumhuriyet Halk Partisi Siirt/Şirvan İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

BDP Şanlıurfa Suruç ilçe teşkilatı organizesinde Şanlıurfa Suruç-Akçakale ilçeleri arasındaki Dikmetaş köyünde çadır kurulduğu, PKK/KCK Terör örgütüne müzahir basın-yayın organları aracılığı ile Kobani halkına destek vermek amacıyla çevre illerden vatandaşların gelmeleri yönünde çağrı yapıldığı, Siirt ilinde -sözde- nöbete katılan şahıslar arasında olduğu tespt edilmiştir.

Serhat BİLGİZ isimli terör örgütüne yeni katılan şahsın babası olan Kadri BİLGİZ isimli şahsa ait tarlada (17) adet kullanıma hazır şekilde molotof ve 37 adet boş şişe bulundu. Konu ile ilgili olarak Kadri BİLGİZ isimli şahsın alınan ifadesinin ardından Şirvan Savcılığınca serbest bırakıldı.

2014 yılında Şirvan ilçesinde HDP il kongresi yapıldığı Abdullah ÖCALAN ve ölen PKK/KCK terör örgütü mensuplarının posterlerinin asıldığı il kongresinde yönetim kurulu asil üye seçildi.

PKK/KCK terör örgütü mensupları ile örgütsel görüşmeler yaptığı,

Oğlu WELAT-SİSER (K) Yusuf Serhat BİLGİZ isimli örgüt mensubunun teslim olduğu belinmektedir.

CHP Saadet ve İYİ Partinin PKK ile bağlantılı adayları

YUSUF AYAZ (Cumhuriyet Halk Partisi Siirt/Kurtalan İlçesi Belediye Meclisi Üyesi Adayı)

16 Mayıs 2010 tarihinde Afyonkarahisar ilinde DYGM’ne müzahir şahıslar tarafından düzenlenen pikniğe katıldı.

İzmir ilinde gerçekleştirilen nevruz etkinliğine katılmak amacıyla Afyonkarahisar’dan 19/03/2011 günü İzmir iline giden, Afyonkarahisar-DYGM’ye müzahir olduğu,

Afyon Kocatepe Üniversitesi’nde DYGM içerisinde sorumlu düzeyde faaliyet gösteren şahısların 16 Mart Çarşamba akşamı Halepçe Katliamı’nın yıldönümü dolayısıyla yapılan toplantıya katıldığı ve İzmir’de yapılan nevruz kutlamalarına katılmak için İzmir iline gittiği,

19 Mayıs 2011 Perşembe günü saat:19:00 sıralarında Afyonkarahisar Gazi Mahallesi 134.Sokak Soylu Sitesi A Blok Kat:1 Daire:3 sayılı öğrenci evinde ölen teröristler adına ‘anma günü’ olarak düzenledikleri etkinliğe katıldığı tespit edilmiştir.

12 Haziran 2011 günü ülke genelinde yapılacak olan Milletvekili Genel Seçimlerinde “Emek, Demokrasi ve Özgürlük Bloğu” çatısı altında desteklenen bağımsız milletvekili adaylarıyla girecek olan BDP’nin Bingöl ilindeki propaganda çalışmalarına katılmak amacıyla, 03 Haziran 2011 Cuma günü saat: 19:45 sıralarında Afyonkarahisar’dan ayrılarak Bingöl İline giden, AfyonkarahisarDYGM içerisinde faaliyet yürüten şahıslardan oluşan toplam 8 kişilik grubun içerisinde yer aldı.

18 Mart 2012 Pazar günü BDP Genel Merkezi planlamaları doğrultusunda ve HDK organizesinde İstanbul Zeytinburnu Kazlıçeşme Meydanı’nda yapılacak olan Nevruz Kutlamarına katılmak üzere 17.03.2012 tarihinde İstanbula gitti.

CHP Saadet ve İYİ Partinin PKK ile bağlantılı adayları

TURAN SEYREK (Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa/Viranşehir İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

1992 yılında PKK/KCK terör örgütü üyesi olma suçundan tutuklandı.

CHP Saadet ve İYİ Partinin PKK ile bağlantılı adayları

YUSUF ÇELİK (Cumhuriyet Halk Partisi Siirt/Şirvan İlçe Belediye MeclisiÜyesi Adayı)

Geçmiş dönemlerde BDP Siirt teşkilatı içerisinde faaliyet yürüttü.

PKK/KCK terör örgütü adına sözde Garzan Eyaleti içerisinde Siirt ili Şirvan ilçesi kırsalında faaliyet gösteren örgüt mensuplarına kurye/işbirlikçilik/eleman temini faaliyetlerinde bulundu.

Siirt’te terör örgütü güdümünde gerçekleştirilen eylem/etkinliklere katıldı.

CHP Saadet ve İYİ Partinin PKK ile bağlantılı adayları

ABDULLAH ÜREN (Cumhuriyet Halk Partisi Şırnak/Uludere İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

2010 yılında PKK/KCK terör örgütünün gençlik yapılanması DYGM (demokratik yurtsever gençlik meclisi) içerisinde faaliyet gösterdi.

İstanbul Sultangazi İlçesi’nde gerçekleştirilen araç yakma, molotof kokteylli korsan gösteri eylemlerine katılan/organize eden şahıs yakalanarak gözaltına alındı ve İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından denetimli serbestlik cezası verilerek serbest bırakıldı.

CHP Saadet ve İYİ Partinin PKK ile bağlantılı adayları

ŞEFİK KERİMOĞLU (Cumhuriyet Halk Partisi Şırnak/Uludere İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

PKK/KCK terör örgütü mensuplarına milis işbirlikçilik yaptı.

-Sözde- Botan Eyaleti sorumlusu olarak faaliyet gösteren SURİYELİ DOKTOR BAHOZ (K) Fehman HÜSEYİN isimli örgüt mensubu ile irtibat kurulan telefonların arasında olduğu tespit edilmiştir.

CHP Saadet ve İYİ Partinin PKK ile bağlantılı adayları

ÇETİN ÖZCAN (Cumhuriyet Halk Partisi Şırnak İl Genel Meclis Üyesi Adayı)

2014 yılında Cizre’de kaçak bahis işleriyle uğraştı.

Terör örgütüne yardım/yataklık faaliyetlerinde bulundu.

Kardeşi Ferhat ÖZCAN’ın kırsal kaydının bulunduğu bilinmektedir.

CHP Saadet ve İYİ Partinin PKK ile bağlantılı adayları

Selman DOĞRU (Cumhuriyet Halk Partisi Şırnak/Cizre İlçesi İlçe BelediyeMeclisi Üyesi Adayı)

2003 yılında DEHAP tarafından düzenlenen eylem/etkinliğe katıldı.

Erkek kardeşi Orhan DOĞRU, hendek-barikat operasyonları döneminden önce PKK/KCK terör örgütünün kırsal alanına katıldı.

CHP Saadet ve İYİ Partinin PKK ile bağlantılı adayları

Mehmet Sıddık UĞUR (Cumhuriyet Halk Partisi- Şırnak/Merkez İlçe Belediye Meclisi Üyeliği Adayı)

Bestler Dereler bölgesinde faaliyet yürüten MERHAS (K) ve FIRAZ (K) isimli örgüt mensuplarıyla birlikte 01.10.2011 tarihinde Jandarma Uzman Çavuş Kemal EKİNCİ’nin kaçırılması olayına karıştı.

PKK/KCK terör örgütüne kurye/işbirlikçilik faaliyetlerinde bulundu.

2012 yılında Şırnak/Merkezde yapılan karakol saldırısından önce ŞİAR BATMAN (K) ve RODİ (K) isimli örgüt mensupları keşif ve eylem amacıyla Mehmet Sıddık UĞUR’un evinde kaldı.

CHP Saadet ve İYİ Partinin PKK ile bağlantılı adayları

Muammer SALGUT (Cumhuriyet Halk Partisi-Şırnak/Cizre İlçe Belediye Meclis Üyeliği Adayı)

PKK/KCK terör örgütü adına kurye/işbirlikçilik faaliyetlerinde bulundu.

PKK/KCK terör örgütünün silahlı aparatı YPS içerisinde Cizre’de faaliyet yürüttüğü tespit edilmiştir.

14.12.2015 tarihinde Cizre’de ilan edilen sokağa çıkma yasağı sonrasında güvenlik güçlerinin başlatmış olduğu operasyonlarda güvenlik güçlerine yönelik silahlı, EYP ‘li ve roketatarlı saldırılara katıldı.

SUAT SARI (Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ/Marmaraereğlisi İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

18 Mart 2018 tarihinde HDP Tekirdağ İl Yönetim Disiplin Kurulu Üyesi seçildi.

Kendisi ve ailesi çervelerinde terör örgütüne müzahir şahıslar olarak tanınmaktadır.

ABDULLAH YAMAN (Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ/Ergene İlçesi İlçe Belediye Meclisi Üyesi Adayı)

2007 yılında Tekirdağ İli Çorlu İlçesinde Faaliyet Gösteren DTP (Demokratik Toplum Partisi) Çorlu İlçe Teşkilatının 1.Olağan Genel Kurul Toplantısına katıldı.

2008 yılında Tekirdağ ilinde kurulu ve faaliyette bulunan DTP (Demokratik Toplum Partisi) İl Teşkilatının 2. Olağan Kongresinde delegeydi.

ŞAH YUSUF DÜZGÜN (Cumhuriyet Halk Partisi Tunceli/Merkez İlçesi Belediye Meclis Üyesi Adayı)

1990 tarihinde HEP Tunceli il teşkilatı kurucu üyeleri arasında yer aldı.

1998 tarihinde terör örgütüne yardım ve yataklık yapma suçundan gözaltına alındığı ve serbest bırakıldı.

Ziya GÜR (Cumhuriyet Halk Partisi Tunceli/Ovacık İlçesi İlçe Belediye Meclisi Üyesi Adayı)

2012 tarihinde Tunceli’de gerçekleştirilen operasyonda gözaltına alınan örgüt mensupları tarafından PKK/KCK terör örgütüne milis/işbirlikçilik yapan şahıs olarak teşhis edildi.

2016 tarihinde terör örgütüne yardım ve yataklık yapmak suçundan gözaltına alındı, çıkarıldığı adli mercilerce serbest bırakıldı.

2016 yılında Tunceli/Ovacık ilçesinde bulunan esnaflara PKK/KCK terör örgütü yapılanmalarından YPS imzalı erzak listesi dağıtıldığı ve listedeki malzemelerin hazırlanması, hazırlanan malzemelerin örgüt mensuplarına gideceği, YPS imzalı bildirinin malzeme hazırlaması amacıyla bahse konu şahsa da verildiği tespit edilmiştir.

Hasan ARSLAN (Cumhuriyet Halk Partisi Tunceli/Mazgirt İlçesi İl Genel Meclisi Üyesi Adayı)

Tunceli kırsal alanında faaliyet gösteren PKK terör örgütü mensuplarına yardım/yataklık yapmak suçundan 1994 tarihinde Tunceli/Mazgirt ilçe Jandarma Komutanlığınca yakalanarak gözaltına alındı, yapılan sorgulaması hitamı hakkında düzenlenen tahkikat evrakları sevk edildiği adli mercilerce tutuklandı.

ŞENOL MUTLUTÜRK (Cumhuriyet Halk Partisi Tunceli İl Genel Meclis Üyesi Adayı)

2017 yıllarında hayatını kaybeden örgüt mensuplarının cenazelerine katıldı.

ÖZGÜN ANLAŞ (Cumhuriyet Halk Partisi Tunceli/Pertek İlçesi İlçe Belediye Meclisi Üyesi Adayı)

Kardeşi ADNAN (K) Gürkan ANLAŞ isimli örgüt mensubu PKK/KCK terör örgütü adına faaliyet gösterdi ve 1996 yılında Tunceli/Merkez Baylık köyü Karayusuf mezrasında güvenlik güçlerimiz ile girmiş olduğu silahlı çatışmada ölü olarak ele geçirildi.

CEMŞİ TOKMAK (Cumhuriyet Halk Partisi Tunceli/Ovacık İlçesi İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

1994 yılında PKK/KCK terör örgütüne yardım/yataklık yaptığı gerekçesiyle gözaltına alındı ve ifade akabinde adli mercilerce serbest bırakıldı.

1998 yılında PKK/KCK faaliyetlerinden dolayı gözaltına alındı ve ifade akabinde adli mercilerce serbest bırakıldı.

CHP Saadet ve İYİ Partinin PKK ile bağlantılı adayları

ÖZCAN GÖKBAŞ (Cumhuriyet Halk Partisi Tunceli/Nazimiye İlçe Belediye Meclisi Üyesi Adayı)

2014 yılında PKK/KCK terör örgütü kırsal alanda faaliyet gösteren örgüt mensuplarınca Tunceli/Merkez Alacık Köyü’nde yaptırılan terör örgütü mezarlığının -sözde- açılış törenine katıldı.

MUSTAFA GEL (Cumhuriyet Halk Partisi Tunceli/Pertek İlçesi İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

1995 yılında PKK/KCK terör örgütüne yardım/yataklık yaptığı gerekçesiyle gözaltına alındığı ve tutuklandığı şeklinde bilgiler elde edilmiştir.

MUZAFFER YERLİKAYA (Cumhuriyet Halk Partisi Tunceli/Ovacık İl Genel Belediye Meclisi Üyesi Adayı)

Ölü olarak ele geçirilen PKK terör örgütü mensubu MAZLUM (K) Veli ŞASİ’nin üzerinden çıkan dökümanların incelenmesi sonucunda gözaltına alınıp adli makamlarca serbest bırakıldı.

PKK/KCK terör örgütü adına Tunceli Ovacık ilçesinde bulunan esnaflara Murat DUMAN ve Murat POLAT tarafından YPS imzalı erzak listesi dağıttıkları ve dağıttıkları listede ki malzemelerin hazırlanması, hazırlanan malzemeleri örgüt mensuplarına gideceği şeklinde bilgilerin bulunduğu ve adı geçen şahısa YPS imzalı bildiri verdikleri, malzeme hazırlaması yönünde uyardıkları, Tunceli Ovacık ilçesi Munzur Vadisi üzerine yapılması planlanan Konaktepe I-II HES ve barajlarının yapılmasını engellemek için kamuoyu oluşturmak amacıyla 02.02.2017 günü saat 12.00 sıralarında Tunceli Ovacık ilçesi Pulur Mahallesi Belediye Caddesi Belediye Binası Düğün Salonunda HDP Milletvekili Ali Can ÖNLÜ ile HDP Ovacık İlçe Meclis Üyesi Zeynel ÖRNEK isimli şahıslar organizesinde, HDP, EMEP mensubu şahıslar ile birlikte MKP, MLKP,TKP/MLKONFERANS ve PKK/KCK terör örgütlerinin açık alan yapılanmaları içerisinde Tunceli’de faaliyet yürüten şahısların da aralarında bulunduğu yaklaşık (60) kişilik grubun katılımıyla düzenlenen toplantıya katıldığı,

Sayın Cumhurbaşkanımızın katılımıyla gerçekleşecek olan programa katılacağından hakkında; 1995 yılında illegal sol örgütler ile PKK/KCK terör örgütü adına yardım yataklık yaptıkları gerekçesiyle yakalanıp tutuklandığı,2000 yılında PKK/KCK terör örgütü mensubunun üzerinden çıkan dökümanlarda örgüte yardım yataklık ettiği yönünüde adının bulunmasından dolayı gözaltına alınıp serbest bırakıldığı, Gökhan KESKİN isimli örgüt mensubunun 20.10.2017 Günü Tunceli ovacık ilçesi Munzurbaba cemevinde düzenlenen cenaze törenine ve Ovacık ilçesi Cevizlidere köyünde düzenlenen defin işlemine katıldığı şeklinde bilgiler elde edilmiştir.

CHP Saadet ve İYİ Partinin PKK ile bağlantılı adayları


Husret AKYOL (Cumhuriyet Halk Partisi Van/Çatak İlçesi İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

2004 yılında PKK/KONGRA-GEL terör örgütü mensubu olmak suçundan tutuklanarak Bitlis ili E Tipi Kapalı Cezaevine girdiği, Babası olan Hakkari ili Yüksekova ilçesi Dize Mh. nüfusuna kayıtlı, İsa-Fatma oğlu 08.07.1965 Yüksekova doğumlu Nusret AKYOL,1996 yılında PKK/KCK terör örgütünün kırsal alan kadrosuna katıldı ve 2015 yılında örgütten kaçarak güvenlik güçlerine teslim oldu.

Kız kardeşi olan Hakkari ili Yüksekova ilçesi Dize Mah nüfusuna kayıtlı, Nusret-Saniye kızı 11.11.1987 Yüksekova doğumlu Melek AKYOL isimli şahsın 2007 tarihinde PKK/KCK terör örgütünün kırsal alan kadrosuna katıldı ve 2017 yılı içerisinde örgütten kaçarak güvenlik güçlerine teslim oldu.

Kız kardeşi olan Hakkari ili Yüksekova ilçesi Dize Mahallesi nüfusuna kayıtlı, Nusret-Saniye kızı 01.07.1983 Yüksekova doğumlu Dilek AKYOL, 1999 yılında PKK/KCK terör örgütünün kırsal alan kadrosuna katıldığı ve 2016 yılında örgütten kaçarak güvenlik güçlerine teslim oldu.

CHP Saadet ve İYİ Partinin PKK ile bağlantılı adayları

Yaver ÖZTÜRK (Cumhuriyet Halk Parti Van/Saray İlçesi İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

PKK/KCK örgütün -sözde- istihbarat birimi içerisinde faaliyetlerde bulunan Musa KANTAR isimli şahsın, Muğla ilinde bulunduğu süre zarfında, Yaver ÖZTÜRK isimli şahısla irtibata geçtiği, Bodrum’daki eğlence mekânları hakkında bilgi aldığının değerlendirildi.

Kız kardeşi olan Van ili Van Saray ilçesi Dolutaş nüfusuna kayıtlı, Sadullah-Cahide oğlu 15.11.1984 Özalp doğumlu Fahrettin ÖZTÜRK, 2008 yılında PKK/KCK terör örgütünün kırsal alan kadrosuna katıldı ve 2009 yılında terör örgütünden kaçarak güvenlik güçlerine teslim oldu.

Yemen KORKMAZ (Cumhuriyet Halk Partisi Van/Başkale İlçesi, İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

2003 yılında Van ili Başkale ilçesi askeri malzeme sattığı, şahısın kendi dükkanında KADEK (PKK)’ya sırt çantası, iç çamaşır v.b. malzemeler gönderdiği tespit edildi.

İSMET BARAN (Cumhuriyet Halk Partisi Van/Gevaş İlçesi İlçe Belediye Meclisi Üyesi Adayı)

Babası Cimşit BARAN isimli şahsın Van ili ve ilçelerinde PKK/KCK terör örgütüne yardım ve yataklık yapmak cephe faaliyetlerinde bulunmak suçlarından 1995 yılında gözaltına alındı.

Kardeşi Nurcan AKTAŞ isimli şahıs hakkında bombalı saldırı yapıcağı şeklinde ihbar yapılması sebebi ile 2004 yılında gözaltına alındı.

Namet PARLAK (Cumhuriyet Halk Partisi-İstanbul/Sancaktepe-İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı)

Van Başkale CHP ilçe başkanı iken 25/11/2013 günü BDP Başkale İlçe binasında yapılan katılım töreniyle BDP’ye katıldığı şeklinde bilgiler elde edilmiştir.

KENAN ERTAŞ (Cumhuriyet Halk Partisi Yalova/Çınarcık İlçesi Belediye Meclis Üyesi Adayı)

5 Mart 2019 tarihinde Yalova’da HDP organizesindeki 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlaması nedeniyle düzenlenen panele katıldı.

Kardeşi Mehmet ERTAŞ isimli örgüt mensubu PKK/KCK terör örgütü adına 1993 yılında güvenlik güçleriyle girdiği çatışmada yaralandı, tedavi sonrası cezaevine konuldu, akabinde Yalova/Çınarcık ilçesine yerleşti.

Kendisi ve ailesi çervelerinde terör örgütüne müzahir şahıslar olarak tanınıyor.

TANER OZAN (Cumhuriyet Halk Partisi Yalova/Merkez Kadıköy Beldesi Belediye Meclis Üyesi Adayı)

2019 yılında Yalova HDP İl binasında organize edilen toplantıya katıldı.

KAYNAK: Sabah-Hürriyet

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/chp-saadet-ve-iyi-partinin-pkk-ile-baglantili-adaylari-41160255?fbclid=IwAR0zLJ7yMPcmGFOMMzuqVs1x3-Md15WyUxu1f46F7kDmgJko5KeS5rkmyGM

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
umraniye escortkadikoy escortatasehir escortumraniye escort kadikoy escort atasehir escort